Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi szabadidő van egyetem...

Mennyi szabadidő van egyetem mellett szabadfoglalkozásra? És egy másik kérdés?

Figyelt kérdés

Na és most jön a finom rész:

Ide leírtam egy kérdést,hogy egyetem mellett mennyi idő van számítógépes játékokat játszani.Jól leb@sztak érte,hogy akkor el se kezdjem az egyetemet.Bezzeg ha azt írtam volna,hogy mennyit lehet bulizni az egyetem alatt arra már írták volna,hogy x szer egy héten.Úgy látszik a részegre ivás és mindenkivel összefekvés(tisztelet a kivételnek) jobban elfogadottabb mint kulturáltan senki egészségét nem kockáztatva egyedül szórakozni.

Arról nem is beszélve,hogy sok egyetemista(kivéve az elitképzéseken,de még ott is aki nem tudja beosztani az idejét) csak vizsgaidőszak körül tanul és ha nem sikerül neki,hát akkor elb@szta.Sokan jártak már így.

Na,erről mit gondoltok?


2012. aug. 25. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, melyik egyetem, melyik szak.


Az orvosi pl iszonyat húzós, de egy random humán szak már nem nehéz, és sok időd lesz mellette.

2012. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Te azt csak hiszed, hogy csak vizsgaidőszak alatt kell tanulni. Nekünk például reggeltől-estig kellen, hogy miden órára és ZH-ra rendesen felkészüljük, csak sajnos ezt nem lehet, mert az órák is kb. reggeltől estig folyyamatosan vannak és ezen kívül kell még az albérletet vezetni, kaját csinálni, a szomszéddal üvöltözni, h ne cigánykodjon. Mikor éppen van egy szabad estém, azt inkább bulizással, kocsmázással töltöm a barátaimmal és nem dedós számítógépes játékokkal. Gondolom fiú vagy, azok játszanak lúzer játékokkal.
2012. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Nem azt mondtam,hogy csak vizsgaidőszakban kell tanulni,hanem azt,hogy sok egyetemista csinálja azt és el is kúrják ott.A számítógépes játékokba meg igen sok munka van fektetve(már amelyikbe) és elárulom,hogy nem csak dedósok játsszák.És gondolom te lány vagy,partyarc és jól berúgsz meg megdugatod magad mindenkivel.
2012. aug. 25. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy alap...eszed a dolgokhoz azzal kapcsolatban amit tanulsz, és az órákon odafigyelsz jegyzetelsz és próbálod minden óra után az anyagot megérteni/tudni akkor szokott idő jutni bármire. Persze nem sok, szóval nem tudsz minden nap mindenfele bulizni/játszani stb. de akad szabadidő.

Persze egy egyetem nehéz, már a legtöbb...mint írták vannak azért kivételek de most ebbe ne menjünk bele. Lényeg, hogy sokat kell tanulni, hogy teljesítsen az ember de azért ez nem olyan, hogy 3+2 vagy 6 éven át (most bsc+msc vagy egy osztatlan képzést értek) csak és kizárólag tanulsz minden nap, el se lehetne végezni de való igaz, hogy nem lesz annyi idő szórakozni mint gimiben volt.

2012. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Mérnökin örülsz, hogy befejezed időre a leadandót. Mondjuk ott a vizsgaidőszak a legkevesebb, akkorra már mindent tudsz, (sok ZH van szorgalmin), így azt akár végigkockulhatod. Persze szorgalmi időszakban is kockulhatsz, ha pl. a 3 éves képzést 6 év alatt akarod elvégezni.
2012. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nővérem Corvinus gazdinfóra jár és azért van szabadideje többnyire (és közel 5-ös átlag, tanul rendszeresen és dolgozik is, mondjuk szülőkkel él így azért a házimunkába/főzésbe csak besegítenie kell). 1-2 óra simán belefér alapvetően, több is ha tényleg nincs más nagy hobbid (persze nem feltétlenül, amikor valami komolyabb beadandód van vagy több vizsga/ZH egymásra torlódik).


Hát, Magyarországon főleg lenézik az ilyet, míg a heti bulizás átlagos, így azt a legtöbben elfogadják (hisz magukat is ezt teszik). Szerintem egyiket se kell elítélni, mindkettőből lehet sokat nyerni (barátokat buliból, nyelvi késséget vagy barátokat játékokból) és mindkettőt lehet túlzásba vinni.

2012. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írd már le melyik egyetem, milyen szak te észkombájn, mert a levegőbe totózunk így. Amúgy egy félév után magatól is rájössz az ilyesmire, csak úgy mellesleg megjegyzem.
2012. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én ismerősöm is Corvinus-os, és hát hogy is mondjam csak... Általában nem kell megszakadnia és veszi az akadályokat sikeresen.

Én még csak most fogom elkezdeni az egyetemet, kíváncsi leszek én is, hogy mennyi időm lesz:) Igaz sejtem, mert én közben dolgozom is, meg háztartást vezetek.

2012. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!