Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE BTK anglisztikát...

Az ELTE BTK anglisztikát lehet az első fél évet passziváltatni, vagy csak egy évet lehet?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: külföldre is beadtam a továbbtanulási kérelmemet és felvettek, de biztosítani akarom a visszautat arra az esetre, ha nem tetszik és úgy döntök, hazajövök. Itthon ELTE anglisztikát jelöltem meg.


A passziváltatásról annyit szeretnék tudni, hogy hogy működik. Egy évet lehet, fél évet, szakonként változó vagy hogyan? Az egyetem honlapján erre nem találtam választ. Hallottam már olyanról, hogy egy fél évet passziváltatnak, de első évben meg lehet ezt csinálni? Mert ha a külföldi egyetemről vissza akarnék jönni fél év után, akkor itt egyből kezdhetnék félévkor (úgy gondolom, fél év alatt kiderül, hogy nekem való-e), és ez a jobbik eset, mert akkor nem tengek-lengek fél évig; de ha félévtől nem kezdhetem az itteni szakot, akkor meg gondolom csak jövőre, de akkor meg beiratkozni sem érdemes, nem? (A felvételi pontszámommal 100%, hogy jövőre ugyanúgy felvesznek, ha újra felvételizek, és akkor nem használtam el a passziváltatást).



Tudtok ebben segíteni?


2012. aug. 27. 00:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, sehol nem találok a passziváltatásról információt...
2012. aug. 27. 01:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig xD késő van csak ránéztem az oldalra, de..

Nekem ELTE TTK-ról van sajnos tapasztalatom, hogy lehet az első félévet passzíváltatni, viszont ajánlatos az egész első évet és előröl kezdeni jövő szeptemberben, mert noha ezt meg kell kérdezned a TO-n, hogy biztosra menj de általában nincs minden tárgyból keresztféléves verzió, vagy ha van is azok többnyire csak vizsgák, vagyis hiába járnál 2. szemesztertől nem tudsz tárgyakat felvenni.

2012. aug. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!