Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségizett, nappalin...

Az érettségizett, nappalin szakmát tanulókra, miért vonatkoznak azok a szabályok mint a gyerekekre? Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Arról beszélek amikor valaki kijárja a 4 évet középiskolában, leérettségizik. Majd abba az iskolába, vagy akár egy másikba, tovább tanul "felnőttképzésen". Ez az utolsó szó a legérdekesebb, hogy ezek az iskolák igy hivják a 2 éves érettségi utáni képzésüket. Közben pedig úgy bánnak a 19-21 évesekkel mint a kis 15 évesekkel. Például minek tesióra nekik? Akik kollégiumba maradnak, azokra ott is ilyen hülye szabályok vonatkoznak, hogy délután 2 órára mehetnek ki a városba csak, stb. A tanárok fenyegetőznek a szaktanári figyelmeztetéssel. És ami az eddigi legdurvább, hogy a szülőknek küldenek értesítőt az igazolatlan órákról. Mindezt 20 éveseknek.
2012. aug. 31. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szakközépben tanítok előtte pedig ugyna annak a sulinak voltam a kollégiumi tanára. Nem igaz,ohgy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk. A kollégiumban nincs szilencium vagyis tanulás idő a 20 éveseknek. Délután tanítás után bejöttek lecuccoltak és akár vacsiig kint lehettek. utána pedig este 21.30ig. ( 22kor zárt a porta) heti egy éjszaka kimenő ami azt jelenti,hogy nem alszik bent a kollégiumban.


A szakközépben pedig tudomásul kel venni,hogy a számonkérés ott is folymatos nincs az OKj-n sem vizsgaidőszak.


a többi házirend és egyéb szabályok pedig azért mert még mindig a középfokú intézményben tanul. Ha nem tetszik el lhet menni FSZ-re fősulira is.

2012. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem nem érint már, és nem is jártam soha ilyenre. Csak eszembe jutott a kérdés. Főleg onnan, hogy egyik barátnőm úgy járta ki a 2.évet, hogy már babát várt 20 évesen, és így még furcsábbnak tartottam ezeket a szabályokat.
2012. aug. 31. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem már a gimi alatt is volt konfliktusom az ilyen dolgokból(Mivel hét évesen mentem suliba, és nulladikra is jártam két évet is jártam gimibe nagykorú, nem tankötelesként.), hogy engem márpedig tekintsenek felnőttek, és ezt elég agresszív kismalac módon fejeztem ki, de tulajdonképpen így utólag visszagondolva pont ez bizonyítja, hogy akkor még nem voltam felnőtt, mert az ilyen hülyeségek miatt nem érdemes senkivel összeveszni, gyerekes dolog.:)(Igazából most, 23 évesen sem vagyok, de amit akkor csináltam, arról már látom, hogy viccesen gyerekes volt.)Olyanokra gondolok, mint hogy az ellenőrzőben a "szülő aláírása" rubrikát látványosan lehúztam, és odaírtam, hogy "nagykorú tanuló aláírása", meg a félvéit is csak MEGMUTATTAM szüleimnek, de nem engedtem, hogy ALÁÍRJÁK. Ugyanígy tettem az igazgatói intővel is, ott is simán lehúztam azt, hogy "Tisztelt szülők!", és odaírtam egy kérdőjelet mellé...:) De ez még hagyján, de ott is volt ilyen szabály, hogy a nagykorúak sem hagyhatták el az épületet tanítási időben, a 30 perces szünet alatt sem. Ezt persze most is hülyeségnek tartom, és ezt mai fejjel sem tartanám be mindig, de azért fölöslegesen, és öncélúan nem veszekednék emiatt a tanárokkal...Utóbbi alatt legalábbis azt értem, hogy nem mondanám azt az ajtót elálló ügyeletes tanárnak, hogy márpedig, mivel nagykorú vagyok, ez személyi szabadság megsértése bűncselekmény, és rendőrt hívok, ha nem engd ki...
2015. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami pedig a tesit illeti, az tudtommal még egyetemen is szokott lenni, és nekem semmi bajom vele.
2015. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!