Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n a kurzusok rendszere...

Az ELTE-n a kurzusok rendszere hogyan működik? A kötelezőket is fel kell venni, vagy automatikusan rá jelentkezik? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresek választ.

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkét kérdésed értelmetlen, és nem csak nyelvtanilag. Biztos, hogy egyetemre akarsz menni?
2012. aug. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kicsit tényleg többet utána nézhetnél :D ilyen alap dolgokra egy google megmondja a választ pár perc alatt.

Az eltén ETR-t használnak tárgyak felvételére, majd később vizsgákra való jelentkezésre és még sok egyébre amibe most ne menjünk bele...

Lényeg, hogy neked kell minden tárgyat felvenni magától senki semmit nem csinál :) de majd beiratkozáskor segítenek felsőbb évesek tárgyfelvételben.

2012. aug. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért mondanának baromságot? Egyébként meg elsőéves leszek ELTE-n, de ennyinek még nekem is sikerült utánanézni.. Ott a gólyairánytű, vagy a [link] nyugodtan utána kereshetsz.
2012. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig a közgázra jártam. Itt a kötelezőket nem kellett felvenni, ezekre automatikusan rá jelentkezett a rendszer.


De az Elte-n máshogy működik. Vannak olyan kurzusok ahová már nem is lehet jelentkezni mert betelt a létszám, pedig nekem kötelező lenne.

2012. aug. 9. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:

1., teljesen jól leírták ,hogy az ETR egyetlen tárgyat sem vesz fel helyetted automatikusan, mindet neked kell - szóval nem kéne barmozni azt, aki jól válaszol.


2., ha az ELTEn nem tudsz felvenni egy kötelező tárgyat, mert betelt, akkor amolyan felnőtt egyetemista módon fel kell keresni a tárgy oktatóját, elmondani neki, hogy mi a helyzet, és megkérni, hogy emelje meg a korlátot.


3., állítólag az ELTE is át fog állni a Neptunra, mert az olcsóbb, ha ez meg igaz, akkor valószínűleg neked, volt közgázosként, több tapasztalatod lesz a rendszerrel, mint a jelenlegi ELTEseknek.

Ha mégsem igazolódik be ez a pletyka (és remélhetőleg így lesz), akkor ld. 2. pont. Az 1. pontot meg alapból minden esetre ajánlanám figyelmedbe

2012. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most kaptam papírt az a suliból és azt írják hogy az első félévben rohadtul nem kell felvennem semmit se, mert automatikus. Ez volt egyébként az eredeti kérdésem is. Csak ti vagytok olyan fa*zok hogy rögtön leugattok.
2012. aug. 11. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem leugatásnak szántam amit írtam :o második vagyok.

De ezek szerint átjelentkezők vagy nemtom mi vagy külön kezelendők. Alapjáraton mindenkinek mindent fel kell venni.

Olyan pedig előfordul, hogy kötelező betelt de általában vagy megnövelik a keretszámot adott tárgynál kérésre, vagy valami kevésbé fontos tárgyról lévén szó (pl. nekem fizika szakon első szemeszteres tárgyaim kötelezőként az Eu és Mo. valamint egy gazdaság és menedzsment) ilyenkor nem mindig emelnek létszámot hanem csak következő félévben/Évben kell teljesíteni :x

2012. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt írják: Az első félévben fix csoportbeosztás fog készülni és a tanulmányi osztály előre fel fogja venni a mintatanterv szerinti összes órád.
2012. aug. 12. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Karonként, szakonként változhat. A barátom az IK-ra fog járni, neki meglesz a fix csoportbeosztása, órarendje. Én viszont kémia szakra fogok járni, ott nekem kell felvennem az óráimat, a kötelezőeket is. Tehát megírhattad volna esetleg, hogy melyik karra, szakra fogsz járni.
2012. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
IK
2012. aug. 13. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!