Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Miért" van az, hogy a felsőok...

"Miért" van az, hogy a felsőoktatásban lévők nagy %-a a hétköznapi életben sík hülye?

Figyelt kérdés
Nagyon sok főiskolással, egyetemistával beszéltem és nagyon sok olyannal, aki saját döntésből nem ment főiskolára, egyetemre, vagy rákényszerült a napi 12 órás műszakra, vagy egyszerűen jól jött össze neki az élet, akár érettségivel vezetőként dolgozik vagy jól keres, vagy bármi egyéb... De nekem statisztikailag egyszerűen mindig az van a fejemben, hogy ez mi a f...? Az ilyen-olyan matematikai példákat vágja, de élettapasztalata, önkritikája, egyénisége 0, máshoz egyáltalán nem ért... Ugyanakkor megítélnek azon, ha nincs diplomám, és saját döntésből inkább dolgozom! Én azért nem mentem felsőoktatásra, mert nem érzem köztük jól magam, és így is jól élek. Persze, ők erre azt mondják, hogy gyűlölöm az egyetemistákat, mert én nem vagyok ez, de ezen csak mosolygok. :) Nyilván van ilyen is, de nekem ez saját döntésem.
2012. szept. 2. 04:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*az
2012. szept. 2. 04:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Arányaiban nincs ott több hülye. mint máshol.


És manapság nem arról szól a felsőoktatás, mint 200 éve, hogy akkor széles világlátás, elpöszmögünk éveket és mindent megtanítunk, embert faragunk belőle, meg polihisztort, aki mindent tud és ért, hanem arról, hogy oda megy, arra a szakra és megtanulja, amit ott kell. Mégis mit vársz tőlük?


Szerintem tényleg valami komplexusra utal, ha ezen lovagolsz. Én sem végeztem el egyetemet, de nem is vizsgálgatom, meg bizonygatom, hogy ott hülyébbek vannak mint én, meg én jól élek meg izé.

2012. szept. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én se nem vizsgálgatom, se nem lovagolok rajta, pusztán nem tudok velük jól elbeszélgetni, mert olyan, mintha a 10 éves húgommal csevegnék, talán vele még jobban is járok. :D És ez mindig így volt, soha nem akadt egy fene kivétel sem! Annyira általános ez az egész, hogy még azt is megmondtam kapásból, melyik szakra jár.
2012. szept. 2. 04:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet a különbség, hogy ők még benne vannak a felsőoktatásban a többiek meg már felnőtt dolgozó emberek, nem ugyanaz az élethelyzet, érdeklődés, nincs ebben semmi meglepő.
2012. szept. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor így 21 évesen túl sokat várok el. Bár sosem voltam ez a "mai fiatal".
2012. szept. 2. 04:48
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Apa se ment egyetemre, pedig lett volna esze hozzá. Nem, ő traktorozni szeret, és azt is csinálja! Pedig mondom, sok IQ-ja van, csak ő lusta volt tanulni.


Az ember IQ-ja nem feltétlenül van összefüggésben azzal, hogy részt vesz-e a felsőoktatásban vagy sem. OK, van ez az alap modell, hogy:


"Aki okos, gimibe jár, jó érettségit ír (ész+kis tanulás), így valószínűleg sok pontja lesz s felveszik egyetemre. Akit nem vettek fel, elmegy OKJ-s képzésre vagy szakviszgát csinál..."


Persze, ez csak egy általánosítás. A kivétel erősíti a szabályt. Van okos szakmunkás és van hülye egyetemista :D Nekem is lesz olyan osztálytársam, aki síkh*lye, mégis egyetemista lesz...azokat már csak azért is sajnálkom, mert tuti rengeteget kellesz a koliba pluszba tanulni, míg aki tényleg oda való, az jobban megjegyzi órán, amit kell (logikával).

2012. szept. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd elkezdenek dolgozni és saját magukat fenntartani, akkor majd lesz élettapasztalatuk. Ha pedig nem szeretsz velük beszélgetni, hát ne beszélgess.
2012. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Manapság minden hülyét felvsznek felsőoktatásba. Gondolj már bele, hogy a minimum ponthatárthoz (240) milyen érettségit kell írni? Hát ha vkinek megüti az IQ-ja a 90-et, akkor már minimum 300 pontot összeszed...

És bizony sok helyen volt 240 a ponthatár.


2. Normálisabb szakokon, ahol tanulni kell, ott nincs idő másra. Egyszerűen szakbarbár lesz az ember.


Én sem tudnék mindenről elcsevegni vkivel, mert nem értek mindenhez. Eléggé kitölti az életem az, amit tanulok.

Mellette maximum olyan dologgal foglalkozom, ami érdekel. De pl. a sport nem érdekel, így nyilván nem nagyon tudnék veled elbeszélgetni a magyar sport történetéről.


Egyébként számos egyetemista/egyetemet végzett ismerősöm van, aki ellentmond ezeknek.

2012. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedj meg egy kérdést, ami hirtelen megfogalmazódott bennem a kérdésed alapján. Sok sok ezer fiatal, vagy 40-es, már dolgozó felnőtt van a felsőoktatásban, te állításod szerint eddig egy olyannal sem találkoztál, akivel értelmesen eltudtál volna beszélgetni. Abba nem gondoltál bele, hogy te suggalhatsz valami olyasmit az egyetemista beszélgető partnereid felé, amitől nem válsz szimpatikussá és így jó beszélgetés sem alakulhat ki?


Itt vagyok élő példaként, egy kis főiskolára járok és egy relative abszolút népszerűtlen szakon tanulok. Nem jövök ki a csoporttársaimmal, nem érzem magamat odavalónak, de mivel ezt szeretném csinálni, ezért összeszorítom a fogaimat és végigcsinálom a 4 évet (2-n már túl vagyok).

Jól megy, szeretem, ettől függetlenül vannak olyan témák, amik nem érdekelnek és olyanok is, amikre eddig sosem volt rálátásom, nem volt vele tapasztalatom, így nőként kérdezhetnél a csatornázás alapelveiről, vagy a víz bármilyen teréről, de egy cnc forgácsoló munkájáról már aligha folytatunk sok órás beszélgetéseket, mert egyszerűen nem értek hozzá, nem tudok hozzászólni ennyi.

De ugyanennyire próbálhatnál divatról, vagy sminkről beszélgetni, mert az sem az én területem.

Egyszerűen azt kell megérteni, hogy nem vagyunk egyformák, nem érthet mindenki mindenhez. Ha találunk valami hétköznapi témát én nagyon jól elbeszélgetek bárkivel, legyen egyetemista, vagy 8 általánost végzett ember. A lényeg, hogy ne úgy álljunk már a másikhoz, hogy "pff ez egy sznob egyetemista" vagy "úristen ez csak egy szakmunkás". Ilyen beszélgetésekből persze hogy soha nem sül ki semmi jó.

Azt is hozzátenném, hogy a haveri köröm 90%-a nem jár felsőoktatásba, nagy részük nem is járt, meg sem próbálta, ettől függetlenül jól elvagyunk egymás társaságában.

2012. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyorsan válaszolok az utolsónak, mert most sietek: nem egyre gondolunk. Én nem azt mondtam, hogy értsen mindenhez, hiszen aligha értek én is mindenhez, azt sem mondtam, beszélgessen velem a sminkelésről, pusztán azt, hogy legyen egy r....dt, saját értelmes mondata. A másik feltevésedhez hozzászólva csak annyit, hogy engem akárhol megfordultam, kedvelnek, szeretnek. Akár suliban, akár munkahelyen, xy társaságban, hiszen nem egoizmusból, de nincs miért nem így tenni. Egyszerűen nem értem, hogy azért, mert valaki főiskolás, miért kell ennek a személyiségéről lerínia stb. De a 0 önkritika, ami leginkább kedveltem tőlük. Nah, de a "zseni hülye" párosítás sem rossz. Helyesen írni meg még egyiket sem láttam úgy igazán. Igazából többjük azt tudja, amit megtanulnak. Van egy volt osztálytársam, akinek a pasija a Corvinus-ra jár. Az osztálytársamat tanította matekból, tanári szinten keni-vágja, beszélgettem vele két sort még a barátnőjét vártam, és egyszerűen nem tudtam mire vélni az egészet. Nem tudtam összeegyeztetni, hogy valamihez felsőfokon van esze, tehát mégsem lehet hülye, és mégis. Arról nem beszélve, hogy olyan képeket raknak ki kettejükről, amiről még a leghülyébb ember is szégyenkezne, és mégsem veszik észre magukat, nem azzal van baj, ha valaki nem szép vagy gáz a kép, hanem még mutogatja is valami befestett lencséjű szemüvegen keresztül.
2012. szept. 2. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!