Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Miért" van az, hogy a felsőok...

"Miért" van az, hogy a felsőoktatásban lévők nagy %-a a hétköznapi életben sík hülye?

Figyelt kérdés
Nagyon sok főiskolással, egyetemistával beszéltem és nagyon sok olyannal, aki saját döntésből nem ment főiskolára, egyetemre, vagy rákényszerült a napi 12 órás műszakra, vagy egyszerűen jól jött össze neki az élet, akár érettségivel vezetőként dolgozik vagy jól keres, vagy bármi egyéb... De nekem statisztikailag egyszerűen mindig az van a fejemben, hogy ez mi a f...? Az ilyen-olyan matematikai példákat vágja, de élettapasztalata, önkritikája, egyénisége 0, máshoz egyáltalán nem ért... Ugyanakkor megítélnek azon, ha nincs diplomám, és saját döntésből inkább dolgozom! Én azért nem mentem felsőoktatásra, mert nem érzem köztük jól magam, és így is jól élek. Persze, ők erre azt mondják, hogy gyűlölöm az egyetemistákat, mert én nem vagyok ez, de ezen csak mosolygok. :) Nyilván van ilyen is, de nekem ez saját döntésem.
2012. szept. 2. 04:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én erre még mindig csak azt tudom mondani, hogy relatív az, hogy ki a hülye, avagy a buta ember. Én nem tartom magamat annak pedig főiskolás vagyok, de ehhez hozzátartozik az is, hogy általában aki buta, az sem ismeri ezt be (avagy nem tudja magáról), szóval ennyi erővel lehet én is az vagyok, sosem tudni.

Én csak azt mondom, hogy szerintem baromira nagy általánosítás amit mondasz, mert attól hogy vannak a felsőoktatásban bugyuta emberek, vannak bárhol máshol is. Olyan lakatos, ács, szobafestő is lehet, akik lehet értenek a szakmájukhoz, de amúgy taj parasztok, nincs két értelmes mondatuk. Ugyanígy lehet olyan fizikus, matematikus, orvos vagy mérnök, aki nagyon ért a szakmájához, de emberileg kicsit másfelé járnak. Ha megnézed a legnagyobb tudósok is sokszor magányos farkasok voltak és gyanús, hogy ez nem azért volt, mert az IQ-juk nulla.

Az, hogy egy ember tájékozatlan, vagy buta, nem a felsőoktatásban résztvevők kiváltsága!

2012. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!