Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek erős gimi a...

Szerintetek erős gimi a Horváth Mihály szentesi gimnázium?

Figyelt kérdés
A vízilabda tagozat érdekel, de kíváncsi vagyok, hogy milyen a matek, magyar, töri ...stb. oktatása. Vélemények?

2012. szept. 3. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Életemben nem hallottam róla. Ne menj oda.
2012. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert nemrég alakult! Inkább akik oda járnak meg a szentesiek válaszoljanak.
2012. szept. 4. 18:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég alakult? 1859-ben alapították.

Barátnőm oda jár, ő nagyon szereti. Nem lehet olyan rossz iskola.

2012. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja bocs, csak a vízilabda tagozat indult 2009 -ben, arra gondoltam. Kösz a választ, és ha tudod akkor szólsz a barátnõdnek, hogy írjon pár gondolatot ide?
2012. szept. 5. 15:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérem járt oda, igaz, ő dráma tagozatra. Jól érezte magát nagyon, koleszos volt, azt is szerette, voltak sokat külföldön is, emellett volt (főleg magyarból) követelmény. Én mondjuk nem mennék oda, mert a nyelvoktatása elég gyér, nővérem 12 év alatt egy középfokú angolt csinált, franciát nem sikerült neki, mert nem jól tanították.
2012. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösz? :)
2012. szept. 7. 21:08
 7/13 anonim válasza:

Most vagy 8.-os?

Idén mentem bio-kémia tagozatra, erôs, de nincs túl jó híre. Szerintem kedvesek a tanárok, jól tanítanak. Az iskola felújításra szorul, de nem vészes. Idén váltottak igazgatót. Teremhiány van, de megoldják. A gimisek óránként 100Ft-ért használhatják a városi edzôtermet (egyébként 1000Ft/h)

Azt hallottam (sportszakosoktól), hogy van jóga órájuk, egy héten nagyon sok vízilabda edzés, az idegennyelv is fontos.

A giminek van egy kisfilmje, amit a 2012-13-as tanévre készítettek a drámaisok, szerintem nézd meg, ha még nem láttad.

A kollégiumról azt hallottam, hogy nem valami túl jó. Alig van számítógép, egyes szobákban nem túl jó a szigetelése az ablakoknak, ráadásul nincs valami túl közel a gimihez.

[link]

2012. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Az oktatás kétségtelenül színvonalas, erős, bár az idegen nyelvek tanítása lehetne komolyabb. Nekem igazából a rengeteg álszent, elkényeztetett, sznob, beképzelt diákkal volt a bajom... elég erősen ki lógtam a rasta hajammal és a hippi stílusommal az ő "elit" sorukból, kb. az osztály nagy része nem vett emberszámba, a polgárpukkasztó egyéniségem mellett azért sem, mert az én szüleim csak ilyen átlag magyar, csóringer jómunkásemberek, de amúgy imádtam őket szívatni, az osztály fele, főleg a lányok, olyanok voltak viselkedés terén, mintha megragadtak volna a hisztis 9-10 éves kislányok szintjén.
2013. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó kommentelő ír, az teljesen igaz, sajnos én is tapasztaltam. A oktatás szempontjából nem bántam meg, hogy oda jártam, mert, bár jóval többet kellett tanulni, mint más gimikben, de az egyetemen megmutatkozott, hogy egy erős suliban végeztem, jóval könnyebb befogadni a tananyagot, mint azoknak, akik kevésbé színvoanalas suliban végeztek.


Az érem mások oldala viszont, hogy valóban nagyon sok pökhendi, nagyképű, flegma, gazdag anyuci-apuci fiacskája vagy kicsi lánya jár oda, akiknek egy fejberúgás kevés lenne, ahhoz, hogy leszálljanak a földre, és nekem is gondot okozott néhány havert találni az osztályban, mert egyrészről az én szüleim is nagyon egyszerű emberek, és ebből következett, hogy teljesen más világot képviseltem, mint ők, egyszerűen nem beszéltünk egymás nyelvén, másrészről igazából engem is taszított az a sok kétszínű, alakoskodó, felszínes, "csili-vili" emberke, akik nem hiszem, hogy pl. azzal a szóval, hogy "barátság", komolyabban tisztában lettek volna, egyszóval diákok terén valami baromira idegen és rideg volt nekem a suli és nagyon nem éreztem magam emiatt jól, egy egyszerűbb suliban valószínűleg legalább normális, közvetlen, nyílt, laza fiatalok között lettem volna, és emiatt a fiatalságomból szebb lett volna az a néhány év.

2013. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na milyen?
2015. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!