Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Veres Pálné Gimnáziumot...

A Veres Pálné Gimnáziumot szeretném első helyként jelölni felvételin. Mit gondoltok jó választás?

Figyelt kérdés
Nekem eddig nagyon szimpatikus hely,de olvastam néhány elrettentő dolgot.
2012. szept. 3. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb a neve, mint amilyen valójában. De azért erős giminek számít, csak jó tanárokat kell kifognod. Az érettségire jól felkészítenek (sok kisérettségi, hogy szokd a vizsgahelyzeteket).

A gólyáknak nagyon jó dolguk van: gólyakirándulás májusban, gólyatábor nyáron, gólyaavató ősszel.

A kampányról biztos hallottál már, az nagyon jó élmény(csinálni is), és sok önállóságot tanulhattok vele, pénzt kezelni, kapcsolatokat építeni, stb. Résztvevőként persze könnyebb élvezni, szoktak együtteseket hívni, van kaja, különböző programok, a suli feldíszítve, reggel ajándékokkal halmoznak el, ilyesmik:D Ez persze csak egy hét minden évben.

A diákok, hát, ha nem kerülsz be a bulizós rétegbe, senkit nem fogsz ismerni és valószínűleg irritálni fognak a feltűnősködő emberek. (nemhiába van facebookon valami hasonló csoport: Verespálnés Arcok és Cicababák)


De amúgy el lehet lenni, tanulni kell azért rendszeresen, és hallottam már jó osztályközösségről is (nekem sajnos nem jött össze:D)


Ha van kérdésed, írj privátot!

2012. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem voltak pozitív, és negatív élményeim egyaránt...

Az összbenyomásom az, hogy ahhoz elég erős iskola, hogy jobb családból kerüljenek ki a diákok, de az IQ, (és itt nem feltétlenül a magolási képességre gondolok), hanem hogy ki hogy reagál bizonyos helyzetekre, milyen az érzelmi intelligencia, hogy viselkednek, ha nincs ott egy ((szigorú)) tanár, vagy egyszerűen hétköznapi dolgokat mennyire ismernek. Ha szeretsz bulizni, akkor jól fogod érezni magad, ha inkább tanulni szeretsz, akkor lehet, h jobb, ha másutt próbálkozol. Gimnázium végére egy közép nyelvvizsgám lett, amit 11.-ben csináltam. A másik nyelvből egy hihetetlenül gyenge tanárunk volt. Matekból nem volt jó tanárom, magyarból igen. A közösséget (osztályt) nem szerettem különösebben. Érdekes módon a hangadók nem az okosabbak közül kerültek ki, a tanárok meg gyakran támogatták őket. A kampány tényleg egy nagyon meghatározó élmény egy vpgs életében, bár sajnos egyre inkább le van szabályozva. Az iskola közelében van egy pékség, és írószerbolt is.

2012. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azt akartam írni, hogy az IQ hiányzik...
2012. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor nem tévedtem az iskolával szemben. :) Még egy kérdésem lenne: a szóbeli viszonylag könnyű?? :D
2012. szept. 4. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen...nekem 2 egyszerű matekfeladat volt, meg szövegértés, meg helyesírási gyakorlat. Meg kérdezték, h mit csinálok szabadidőmben. De ez már jó rég volt.:)
2012. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké,köszi.Bár én mostanában azt hallom meg olvasom,hogy szövegértést kérnek.De majd kiderül..:D
2012. szept. 4. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Felvettek(?)!
2013. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
még nem,mert szóbeli lesz hétfőn : )
2013. febr. 25. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!