Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb magyar-német...

Melyik a legjobb magyar-német kéttannyelvű gimnázium?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

szerintem a Karinthy Frigyes Gimnázium nagyon erős a XVIII. kerületben. ott van angol kéttannyelvű is egyébként.

de az a főváros egyik legjobb gimnáziuma, szinte csak kitűnöeket vesznek fel.

2009. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, de németet kérdeztem! :)
2009. aug. 30. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én a Frankel Leo gimnáziumba (Magyarországi-Németek általános művelődési központjába) járok Baján. Nagyon szeretem, mivel modern és a tanárok is elég rugalmasak :D ezen az oldalon el tudod érni: www.mnamk.hu

2009. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%
a Karinthyba (18. ker) is van német kéttan. És a pesterzsébeti Német Nemzetiségi Gimnázium is elég erős.
2009. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem van két ismerősöm. egyik a Karinthy-ba jár, a másik a német nemzetiségűbe. Német suliban heti 50 németjük van, és igen erős, de ide nem csak kitünőeket vesznek fel. Karinthy erősebb,és ide már nehezebb bekerülni, de nem lehetetlen.
2010. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 spanberger anett válasza:
55%
Friedrich-Schiller-Gymnasium,Pilisvörösváron.Legjobb,én is odajárok,Ez Magyarország egyik legnagyobb ilyen sulija;):)
2010. ápr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

pesterzsébeti Német nemzetiségi gimi.

nagyon erős.

2012. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 20. kerületben a Kossuth Lajos Gimnázium is nagyon erős, és DSD(deutsche Sprach-Dyplom)-t lehet ott szerezni 5 év alatt, ami olyan felsőfokú nyelvvizsgának számít, amit a világon mindenhol elfogadnak. A Karinthyba meg simán be jutottam 75 pontos tehetséggondozóival és messze nem kitűnő átlaggal az angolra is, de nem oda járok. :D A Kossuth-ot ajánlom :D
2012. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csakis a Perczel Mór Gimnázium a legjobb!!
2013. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyet értek azokkal akik a Német nemzetiségire "szavaztak"! Nagyon erős a suli (valójában 16-20 német órájuk van egy héten) és közben az angolt is tanulhatod (minden nap van 1 angol óra)! Nagyon szuper, szerintem nem nehéz annyira bekerülni, nagyon jó a közösség, a diákok kedvesek, az iskola szép, nem lerobbant és sok teremben van projektor is. Az előbbi információk amúgy a nulladik évre vonatkoztak, utána már több angol órád van és kevesebb németed.
2014. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!