Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha történelem érettségin...

Ha történelem érettségin lehet használni atlaszt, akkor minek megtanulni az évszámokat és a vaktérképeket?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert annyi időd azért nincs, hogy mindent az atlaszból keress meg. Ha még csak az évszázadot sem tudod, el fogsz tévedni az évszámok között (van azért benne bőven) és nem fogod megtalálni a megfelelő térképet (mert azok meg nagyjából időrendben vannak benne). Ha pedig megtalálod a megfelelő térképet, nem mindegy, hogy Afrika északi részén kezded-e el keresni Solferinót vagy legalább a kontinenst eltalálod.

Ne nyavalyogj tehát, tessék megtanulni, más sem halt még bele. Van annak haszna.

2012. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert az évszámokat alapvetően nem érettségire tanulod meg, a középiskolában ugyanis nem egyetlen cél az érettségi, vannak más követelmények is közben. A töri középszintű érettségit egy átlagos 4-edikes gyerek is megírná 2-esre vagy 3-asra, ha erről szólna a 4 év középiskola, akkor vicc lenne az egész.
2012. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne tanuld meg, rengeteg időd lesz keresgélni az atlaszban, nekem legalábbis az volt. amúgy ha csak ott voltál töri órákon, és rémlik valami, akkor ezzel a tudással, és az atlasz meg a források segítségével középszinten 80% gyerekjáték. én pl. úgy mentem töri írásbelire, hogy úgyis duplázom a bioszt meg a kémiát, ezért sz@rtam is bele, aztán a szóbelire tanultam _egy teljes napot_, így lett az egész 93%. a középszint töriből tényleg vicc.
2012. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno 94% volt, de totálisan történelmi analfabéta osztálytársamnak, aki kb. sem tudta volna elhelyezni az 1. világháborút, 3-as lett.
2012. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
be tudom lőni az évszámokat, csak az új atlaszban ott a kornológia és könnyen ki lehet keresni kb mindent. világháborúról pedig kb elég kiírni mindent ami ott van
2012. szept. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!