Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azzal megszegem a hallgatói...

Azzal megszegem a hallgatói szerződést, ha egyetemen belül átmegyek egy másik szakra?

Figyelt kérdés
Szóval megoldható lenne, hogy anélkül menjek át másik szakra, hogy ki kelljen fizetnem az első szakomon felhasznált féléveimet?

2012. szept. 9. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem oldható meg. A hallgatói szerződéssel pont azt is akarják Neked sugallni, hogy komoly döntést kell hoznod, és ne menjen kárba egy-két félév sem. Mert ha átiratkozol, akkor azt a másik szakot elölről kell kezdened!
2012. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem használtad fel az államilag támogatott féléveidet, miért ne mehetnél át? Biztos, hogy nem kell kifizetned, csak annyival kevesebb marad államin. 12 félévet az állam finanszíroz, és ha nem államvizsgáztál le az első szakodon, akkor belekezdhetsz ugyanolyan szintű szakba is (tehát még egy bsc-t elkezdhetsz), csak levonódnak a 12-ből az elhasznált féléveid. De olyan nincs, hogy akkor most az eddigit semmisnek veszik és 12 támogatottról indulsz. Ha ebben kombinálsz, azt felejtsd el.
2012. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, igen. Ilyen meg sem fordult a fejemben, hogy újra 12 félévem maradna. Csak az a része nem tiszta, hogy a be nem fejezett szakom miatt kellene-e fizetnem.


Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 9. 15:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy, ha esetleg másik egyetemre mennék át?
2012. szept. 9. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:
nem olvastad el a szerződést?
2012. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én még nem írtam alá (gimis vagyok). Most már elolvastam, csak eddig telefonról neteztem, és nem tudtam letölteni. Szóval megnéztem és át lehet menni másik egyetemre is akár.
2012. szept. 9. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Engem most vettek fel a NYME-re és a SZTE-re akarok átmenni. Szerinted én akkor most átmehetek simán? vagy pl ha most abba hagyom a nymet ebben a félévben és ujra felvételizek és szte-n elfogadják az eddig tárgyaimat akkor is ki kell fizetni a képzés felét?
2012. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!