Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár-e kötelesrész, a másik...

Jár-e kötelesrész, a másik testvérnek, ha a szülő eltartási szerződést kötött az egyikükkel? Megállja-e a helyét az eltartási, ha az eltartott a kötés után 1 hónappal kórházba kerül, és két hét múlva meghal? Alzheimer, cukor, kiszáradás

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok ügyvéd de szerintem az eltartási szerződéses testvérnek jár minden.Az hogy a szülő egy hónap múlva meghal nem jelent semmit,mivel ezzel az erővel élhetett volna még gondozni kellet volna.Nem volt előrelátható hogy az hogy ilyen rövid időn belül meghal és nincs szükség gondozásra.
2012. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Bár nem vagyok jogász, de két gondolat is eszembe jutott erről. Az egyik, hogy szerintem támadható az eltartási szerződés, az alzheimer súlyosságától függően, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy tudatában volt, mit iratnak vele alá. A másik, hogy ha a cukor és a kiszáradás miatt került be a kórházba, (a cukor alatt felteszem a nem jól kezelt cukorbetegséget érted) akkor lazán felmerülhet a szándékosság is akár, amit szintén ki kellene vizsgálni.
2012. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

1. Az eltartási szerzödés kizár minden egyéb örököst, éppen ez ennek a lényege.

2. Ha ügyvéd elött hivatalosan lett elkészitve, akkor nem igazán megtámadható. (föként ha a kadvezményezett testvér már évek óta ellátja a szülöt.)

3. Az, hogy egy hónap múlva kórházba került, nem igazán indok, az idösek között nagyon gyakori, hogy nem isznak eleget, illetve a cukordiétát sem tartják be. de ekkor sem veszti érvényét az eltartási szerzödés, legfeljebb feljelentést lehet tenni a testvér ellen, hogy életveszélyes állapotot okozott a szülönek. (Mellékesen, ha a kiszáradást kórházban két hét alatt nemm tudták rendbehozni, akkor ott valami szervi baj volt a háttérben)

2012. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nemrég volt kint egy teljesen ugyanilyen kérdés, javaslom, lépj be a Saját kérdéseid menüpontba, és ott olvasd el újra a válaszokat!
2012. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem jár semmi a másik testvérnek ettől a szülőtől
2012. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem jár kötelesrész


kötelesrész örökségből járna

itt nincs örökség.

2012. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy x időnek el kell telnie a szerződéskötés és az elhalálozás között, hogy érvényes legyen.

Úgy értem pl. ha Y (eltartó) szerződést köt Z-vel (eltartott) és Z x éven belül elhuny, akkor Y-nak nem jár semmi.

2013. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!