Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fizetik meg Magyarors...

Mennyire fizetik meg Magyarországon vagy külföldön a matek-fizika tanárokat?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta,hogy Tanítóképző iskolában folytatom a tanulmányaimat, a matek és fizika jól megy és szeretem is ezt a két tantárgyat azonban szeretnék jól keresni. Középiskolában szeretnék majd tanítani, kb mennyi a fizetés?

2012. szept. 10. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. annyira, mint a többi tanárt, SEHOGYAN. Azért persze középiskolába több a fizetés, de ne várd, hogy olyan nagyon jól keresel majd.
2012. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer egyik tanár ismerősöm mintha mondta volna, hogy talán száztízezret kap havonta.
2012. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
2-es vagyok, ja de ő nem fizika szakos vagy matek
2012. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

kereskedelmi ismeretek középsikolákba

2-es megin, bocsi, hogy 4-be írtam

2012. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
ja ez csak 3, de mostmár 4 lesz. Bocsika tényleg!!
2012. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanítóképzőben nem képeznek középiskolai tanárokat.

Ha nem magániskolában tanít valaki, akkor rá a közalkalmazotti bértábla vonatkozik, független attól, milyen szakot tanít. Én 12 év munkaviszonnyal úgy 110 körül viszek haza, egyetemi végzettséggel.

2012. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tanítóképzőből tanító leszel és nem tanár. csak általános alsóba taníthatsz vele, vagy max talán egy tárgyat végig általánosban (de ebben nem vagyok annyira tájékozott). és nyilván lókakit se fogsz keresni, de legalább biztos állásod lesz.
2012. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg tökmindegy, hogy egy szak hiányszak vagy sem, a fizetés ugyanannyi. A bruttó kezdőfizetés egyetemi végzettséggel 129500Ft, ehhez jöhet 7% kétszakos pótlék, ha mindkét szakodat tanítod (ez nem rajtad múlik, hanem az igazgatón), esetleg osztályfőnöki pótlék. Nagyon nem érdemes belemenni a részletekbe, mert most fog megváltozni a rendszer. (életpálya-modell)

Az előjelek nem bíztatóak:

[link]


Állás az jó ideig nem lesz:

-az államosítás miatt racionalizálnak, összevonnak sulikat

-a kötelező óraszám emelése miatt kevesebb tanár kell

-a szakképzés három évre csökkentése miatt egy csomó közismeretet tanító tanárár (mat-fizes is) feleslegessé válik.

-fogy a magyar

Szóval a kereslet-kínálat törvénye se a fizetésemelés irányába mutat :(

2012. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!