Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye egyetemen nem nagyon...

Ugye egyetemen nem nagyon kéne reklámoznom, hogy külföldön szeretnék diplomaosztó után dolgozni?

Figyelt kérdés
Gondolom, magyar egyetemeken ez rossz pont mind a hallgatók, mind az előadók szemében. De így nem fognak kihagyni a külföldi ösztöndíj-lehetőségekből, gondolván: nekem úgyse kell a lehetőség, az csak annak kell, aki versenyképes diplomát akar...

2012. szept. 10. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Ezt szerintem leszarják. Eleve egy előadó most az 50-100-200 hallgató közül leszarja, hogy te micsinálsz ha elvégzed a szakot :D valamit ilyen szempont nem játszik közre abban, hogy te kapsz-e külföldi lehetőségeket.

Amúgy jó esetben egy jó tanár inkább reméli, hogy a hallgatói jól fognak a jövőben teljesíteni és nem izgatja, hogy itthon vagy külföldön ér el sikereket.

2012. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdekli a tanárt. Annál jóval több diákot tanít, hogy érdekelje mi van veled.
2012. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

ne reklámozd

ösztöndíjból nem hagynak ki emiatt

de egyesek nem kedvelik ha az itthon megszerzett tudásdt külföldön kamatoztatod

2012. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, az ilyenekre gondoltam, mint a 3. válaszoló írt :) Köszönöm!
2012. szept. 11. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem értesültél erről, akkor most szólok, hogy ilyen már nincs, hogy a diploma megszerzése után szépen elmész külföldre szó nélkül.

Ha államilag támogatott szakon vagy, akkor vissza kell fizetned azt, amit úgymond az állam rád költött, míg te tanultál, nem mehetsz el csak úgy.

2012. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

De elmehet csak a képzési idejének dupláját kell ledolgoznia itthon 20éven belül. Ha csinál egy bsc-msc párost ~6év alatt és felhasználta az összes államilag támogatható félévét is van még 8éve amíg bármerre bármit csinálhat mielőtt el kell kezdenie itthon dolgozni.

2012. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!