Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi középiskola nélkül...

Érettségi középiskola nélkül külön tehető-e?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően tehet-e érettségi vizsgát (ingyen vagy pénzért) az, aki nem járt gimnáziumba vagy középiskolába? Gondolok itt arra, ha valaki egyénileg, illetve magántanárral szeretné megoldani a felkészülést, annak van-e lehetősége érettségizni, és ha igen, milyen körülmények között?

2012. szept. 11. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2012. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem lehet megoldani. Érettségi bizonyítványt csak az szerezhet, aki elvégezte a középiskolát. Amíg nem végzed el, nem lesz bizonyítványod, csak tanúsítványod a teljesített vizsgákról.

Előrehozott érettségit persze tehetsz úgy is, hogy még nincs utolsó év végi bizonyítványod, de ahhoz az kell, hogy a tanult tantárgy teljes középiskolás anyagából letedd az osztályozóvizsgákat (matematikából értelemszerűen 4 év anyagából kell vizsgáznod, földrajzból meg elég két év). Ráadásul az emelt szintű érettséginél feltétel, hogy bizonyos óraszámban tanuld előtte a tárgyat, tehát ott még ez sem működik.

De ha minden érettségi tárgyadból leteszed az osztályozóvizsgát, tehetsz előrehozott érettségit belőlük. Csak amíg nincs meg a középiskola sikeres befejezését igazoló bizonyítványod, nem kapsz érettségi bizonyítványt sem.

2012. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%

Azért én ebben nem lennék olyan biztos. Az utolsó válaszoló hitelességét is megkérdőjelezem, mivel az emelt érettséginek semmilyen külön feltétele nincs, ugyanazzal az óraszámmal le lehet tenni, mint a középszintűt.


Javaslom írj emailt a felvi.hu-nak, esetleg az oktatási hivatalnak, ők tudnak rá válaszolni

2012. szept. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Inkább legyél benne biztos.

Mi értelme lenne a felnőttek középiskolájának, ha otthon tanulgatva bárki letehetné az érettségit?

2012. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Talán, mert nem mindenki képes önállóan, könyvből tanulni? :)


Mellesleg fel tehetném én is ugyanazt a kérdést, hogy mi értelme a középiskolának, ha szerinted BÁRKI képes egyedül felkészülni az érettségire?

2012. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire okos vagy, lennél olyan kedves és idéznéd a szabályt miszerint iskola nélkül is letehető az érettségi?
2012. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Ugyanezt megtehetnéd te is. Mellesleg én nem állítottam biztosra, hogy igazam van, viszont te igen, anélkül hogy bármivel alátámasztottad volna az állításodat. Plusz alapból már 1 hülyeséget írtál, és teljesen biztosra vetted, hogy igazad van, pedig baromság. Ezek után ne sértődj meg, ha nem adok hitelt a szavadra. Bocsi:)
2012. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Már csak azért is, mert érettségi vizsgára csak az jelentkezhet, aki teljesítette az adott tárgy tantervi követelményeit. (Többek között előírt óraszám!)Nos, otthon önállóan felkészülve vagy magántanárral ki és hogyan igazolná ezt?

Már csak a józan paraszti ész is cáfolja a feltételezést...

2012. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Hát neharagudj, de rögtön össze-vissza fostam magam a rémülettől, hogy nem hiszel nekem. Jajj istenem, még ilyen csapást nem bírok el többet....


Javaslom számodra az érettségi vizsga lebonyolítását szabályzó kormányrendeletet...

2012. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

Persze ez igaz, amit írsz. Feltéve, ha ingyenesen akarsz érettségizni, azaz van tanulói jogviszony középiskolával. Egyértelmű, hogy vannak az iskolának feltételei, amiket teljesíteni kell ahhoz, hogy te az iskola pénzéből érettségizz le.


De mondom, felvi.hu, vagy oktatási hivatal címére küldjön a kérdező egy emailt, és majd szépen megválaszolja nekünk, hogy melyikünknek volt igaza. :) De én továbbra is fenntartom, hogy nem tényként kezelem, amit írok, nem vagyok benne 100%-osan biztos.

2012. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!