Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik érvényesek azokra akik...

Mik érvényesek azokra akik 2014-ben fognak érettségizni?

Figyelt kérdés

lehet-e előrehozott érettségit tenni

kell-e természettudományból érettségizni

kell-e emelt szintű érettségi

meddig kell megszavazni a kormánynak, hogy 20414 májusában már érvényes legyen ezek közül bármelyik?



2012. szept. 11. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Eddig az volt a trend, hogy mindent csak 1 évvel később vezetnek be, de múlt évben nem hogy 1 évet nem vártak, tulajdonképpen tán hetek vagy hónapokkal előtte vezették be az egészet. (Biztosat csak pár héttel vagy hónappal tudtak, de mindenféle tervezet se volt meg előtte levő évben még). Innentől kezdve (sajnos) bármi lehet. Az is lehet, hogy nekem (most fogok érettségizni) már 8 tárgyból kell vagy eltörlik és lesz helyette valami teljesen új...


Egyelőre:

Lehet előrehozottan (de kell osztályzó a nem befejezett évekből)

Nem kell természettudományos tárgyból (csak ha a megjelölt szak megkívánja)

Nem kell emelt szintű (csak ha a szak megkívánja, de ilyenből nem sok van - illetve plusz pont miatt sokszor a kettő is szükséges, de egy szinte biztos, hogy kell jobb helyekre)


Hogy 2014-ben mi lesz az majd elválik.

2012. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is 2014-ben érettségizek és az osztályfőnököm szerint a tavaly hozott törvények ránk NEM érvényesek. Jelen állás szerint persze.. Ki tudja mit hoznak még be...?

(Megjegyzem, nem kis kib*szás lenne pl azzal, aki abszolút humán pályára akar menni és fizika/kémia érettségit kéne tennie...

2012. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tavaly hozott törvények már ezelőtti évben is érvényesek, csak sok törvényt (pl: természettudományos tárgyból is kell érettségi) nem is hoztak meg egyáltalán (egyelőre). De pl. az 500 pontos rendszer mindenki érvényes.
2012. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam én is, meg sztem ofőm is. Illetve erre az x óra kötelező közmunkásra is. Az ha jól tudom 2016tól érvényes.
2012. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!