Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Köteles vagyok az iskolának...

Köteles vagyok az iskolának fizetni?

Figyelt kérdés

Az iskola amibe járok fejenként 2000Ft-ot akar elkérni tőlem fénymásoló papírra... Én szerintem ez nagyon sok, főleg hogy nekem nem is fognak fénymásolni egy darabot se.

Milyen szabályok vannak az iskolai pénzbeszedéssel kapcsolatba? Tudomásom szerinte az állami iskolák nem kérhetnek ilyenért pénzt... Ti hogy tudjátok? esetleg valami linket tudtok amibe ezt a témát feszgetik?



2012. szept. 11. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudom, hogy nem kérhetnek, ráadásul a 2000 ft bizony nagyon sok. 2,5 csomag papír kijön belőle, de számoljunk csak 1,5-et ha fénymásol is rá. 750 papírt nem másol el... Ez pofátlanság.

Tőlünk egyedül angolból kértek, ott is fejenként 200 ft-ot, ami 20 oldal másolását jelentette, de nem is vette el a pénzt a tanár tőlünk, hanem megadta a műsolókártya számát és kérte, hogy aki összeszedi az osztályban a pénzt, töltse fel a kártyájára. És utána szüntelenül hozta a fénymásolt lapokat, szerintem még többet is mint 20 darabot...

2012. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 klopusz ***** válasza:

Szia!

Nem írtad, hogy a 2000.- Ft-ot mennyi időre kérik. Évente? Havonta? A suli, ahova a gyermekem jár, évente kétszer 3000.- Ft-ot kér, szintél alapvetően fénymásolás miatt. Minden gyermek részesül belőle, a házi feladatokat - leginkább idegen nyelvből - fénymásolt papírra készítik. Emellet a végzős osztályok az érettségihez szükséges anyagokat is fénymásolatban kapják meg. Szóval nem biztos, hogy túlzott az összeg (persze van olyan igencsak jónevű pesti középiskola, ahol havi 2000.- Ft-ot követelnek a szülőktől).

2012. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!