Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Unokám diszkalkuliás.7....

Unokám diszkalkuliás.7. osztályos és nem lesz matek jegye. Hová tud gimnáziumba menni matek jegy nélkül? Más jegyei jók.

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Üdvözlöm! Több diszkalkuliás gyerekkel foglalkoztam már. Nem ismeretlen számukra a matematika világa. Ha elhozza hozzám pár órára (tudom nem a reklám helye), bármilyen gimnáziumba tud majd tovább tanulni. Amúgy meg ha van orvosi igazolása akkor felmentést kap matematika tantárgyból.
2012. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Bocsi, de szerintem neki egy szakközépbe sokkal jobb lenne. Nem lenézem vagy valami én is szakközépbe jártam. Érettségi után ottmaradhat ötödéven és egy szakmát is szerezhet. Gimnázium azért sokkal nehezebb.
2012. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedden volt szakvizsgálaton, ahol megállapitották a bajt. Ott mondta a szakértő, hogy ha a gimnázium fogadja, mehet, mert jó tanuló,csak az kéne, hogy hol fogadják, akinek nincs matek jegye, és nem is lesz. Kedves első! Sajnos nem fogja utolérni matekban a társait, már többen próbálkoztak vele. Sajnos nem vagyunk gazdagok, hogy feleslegesen fizessünk tovább. Ha valamit meg is ért a matekból, másnapra elfelejti. A Szózat ment egy hét vége alatt, és még mindig tudja. Mindent produkál, ami a DC. tesztben szerepel.
2012. szept. 14. 18:46
 4/7 anonim válasza:
68%
Miért nehezebb a gimnázium,mint a szakközép?
2012. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó Napot!

9.-es lány vagyok. Januárban írtam a felvételit, és az osztályban volt egy lány, akinek ugyanez a problémája volt, mint az ön unokájának. A lány olyan suliba jelentkezett, ahol megkövetelték a matek és magyar felvételit egyaránt, de miután volt papírja arról, hogy diszkalkuliás, csak a magyart kellett megírnia. Tehát gyakorlatilag akármilyen gimnáziumban elfogadják.

Sõt! Még az érettségit is megszerezheti matematikából. Csak neki nem kell majd számolnia, hanem a definíciókat kell tudnia

2012. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező, én végigszenvedtem az általános iskolát, utána pedig a középiskolát a matematikával. Volt, hogy félévben meg is buktam. Ma kétdiplomás ember vagyok. Ha elmentem volna egy ilyen vizsgálatra, lehet, hogy engem is diszkalkuliásnak mondanak. Ez azonban csak fedőneve annak, hogy valaki tehetségtelen, épp ezért alulmotivált egy adott készségterületen. Én is az voltam. Az unokáját nem felmenteni kéne matematikából, hanem gyakoroltatatni és gyakoroltatni.
2012. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg elfogadják, ha visz igazolást. Az egyik ismerősöm szakközépben érettségizett, és neki matek helyett a kémia volt az érettségi tárgya, így ki tudta váltani.
2012. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!