Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László Gimnáziumról...

Szent László Gimnáziumról vélemények?

Figyelt kérdés
Milyenek az emberek,kinézik azt aki nem pesti? A tanárok jó fejek?2013/14-ben milyen képzéseket indítanak,mert az oldalon csak a 2009/10-es képzések vannak fent?És még azt szeretném kérdezni,hogy spanyol nyelvet tanítanak?

2012. szept. 14. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én (bár már nem oda akarok jelentkezni elsősorban) nagyon sokat olvasgattam a Szent Lászlóról, szóval valamit azért tudok, meg kérdezgettem mostani Lacisokat. :)

Rengeteg közösségkovácsoló program van az iskolában, például a tojásbuli, gólyatábor, kampány, versenyek, Lászlós hét, cserediákprogram...:)

Az iskolára nem jellemzőek a sznob gyerekek, legalábbis én ezt szűrtem le az egészből. Van sportpálya, van padlás (a tömkommosoknak), mindenféle szuper dolog. Az oktatás színvonalas, a tanárok nagyon jók, van követelmény.

Tagozatok:

5 éves:

magyar-olasz két tanítási nyelvű

biológia-kémia tagozat (NYEK)

emelt informatika (fél osztály [30-ból 15], NYEK)

tömegkommunikáció (fél osztály, NYEK)

4 éves:

speciális angol csoport

matek-angol emelt csoport

emelt angol

rajz és vizuális kultúra csop.

emelt német


Egy-kettő tagozathoz van szóbeli, a többihez tehetséggondózó felvételi, vagy sima központi, és a jegyek szükségesek.

A választható nyelvek asszem az angol, német, olasz, francia. Spanyolról nem tudok.

Remélem, segítettem. :)


u.i.: van japán szakkör is :D

2012. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi=)

Valaki mondta,hogy szinte csak pestieket vesznek fel.Ez igaz?

2012. szept. 15. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mivel ha kiemelkedően jó tanuló vagy, fel fognak venni, hidd el, volt már rá példa. :) Az is igaz ugyan, hogy SZINTE csak pestieket vesznek fel, hiszen 2 milliós város, és valószínűleg több jó tanuló akad arrafelé. Meg persze a vidékiek általában nem utaznak fel Pestre a középiskola miatt, hanem maradnak a közelben (pl. nálunk is rengetegen akarnak itt maradni, vagy Siófokra, Kaposvárra menni, mert azok a helyek vannak hozzánk viszonylag közel. Szóval igen, a többség biztosan budapesti lesz az iskolában, de akadnak vidékiek is, és nem azért vannak ők kevesen, mert a pestieket jobban szeretik, hanem mert ők nyilvánvalóan nagyobb számban jelentkeznek. :)
2012. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
áá köszi. Csak már megijedtem hogy a tanárok részrehajlók vagy valami. :)
2012. szept. 16. 11:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ha választani kell, pl egy kőbányai és egy rákoscsabai között, akinek ugyanakkora a pontszáma, akkor a kőbányait fogják felvenni, de azért nem túl gyakori.
2013. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy a vidékieknek kevesebb esélyük van! Az osztályomból 7 olyan is van, aki vidékről (főleg Gyömrő és Maglód) járnak be. Ha jól tudom, a 800 ide járó diák közül több, mint 100 vidéki. A László sosem arról volt híres, hogy bármilyen alapon diszkriminálják a diákokat. És különben is, az egyik legliberálisabb iskola az országban (a szó abszolút jó értelmében). Egyébként a tagozatok:


A osztály (5 éves képzés)

* magyar-olasz két tanítási nyelvű


B osztály (4 éves képzés)

* speciális angol nyelvi csoport

* emelt szintű matematika és angol nyelvi csoport

* emelt szintű angol nyelvi csoport


D osztály (4 éves képzés)

* emelt szintű rajz és vizuális kultúra csoport

* emelt szintű német nyelvi csoport

* emelt szintű angol nyelvi csoport


E osztály (5 éves képzés)

* emelt szintű természettudományi (biológia-kémia) + angol nyelvi előkészítő


F osztály (5 éves képzés)

* tömegkommunikáció + angol nyelvi előkészítő

* emelt szintű informatika + angol nyelvi előkészítő


A választható idegennyelvek egyébként: angol, német, olasz, francia, spanyol, orosz és latin. :)

2013. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!