Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen oktatás az SNI?

Milyen oktatás az SNI?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömről hallottam hogy ilyen képzése volt az iskolában. Középiskolában is van vagy csak általános iskolában ?

2012. szept. 16. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

SNI = Sajátos Nevelési Igény

Sokmindent jelenthet, pl. diszgráfiát,hiperaktivitást, beilleszkedési zavart, akalkuliát, stb. Erről szakember állít ki egy papírt, az iskola pedig ennek alapján külön is foglalkozik ezekkel a diákokkal. Hogy ez mi és milyen jellegű az az iskolától és a diagnózistól függően sokminden lehet.

2012. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és középiskolában is van.
2012. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég tág fogalom az SNI. Én is ebben a besorolásban vagyok, mert nem látom át az adott lecke tananyagát, nem értem, lassan tanulok, gyorsan felejtek, figyelemzavaros vagyok. Diszkalkuliás is vagyok. Hetente egy tanítási órában fejlesztőpedagógushoz járnom, ahol matematikai alapműveleteket, és olyan feladatokat oldat meg velem a tanár, ami fejleszti a koncentrációs készségemet.


18l

2012. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!