Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira mikortól kellesz két...

Leslie Smith kérdése:

Orvosira mikortól kellesz két emeltszintű érettségi?

Figyelt kérdés
Én az orvosit akrom elsőnek bejelölni, de ugye akkor a két érettségi tárgyam, amiből a pontot viszem az a biológia és a fizika/kémia lesz, vagyis ha nem jön össze az orvosi, akkor nincs esélyem mondjuk mérnökire felvételizni?

2012. szept. 19. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:

2013-tól.

De van esélyed, mivel mérnökin elfogadják a kötelező matek mellett a fizikát biztosan, de talán még a bioszt is.

Meg kell nézni felvi.hu-n a felvételi tárgyakat.

2012. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A BME gépészmérnökin úgy van írva, hogy Matematika és Fizika vagy Biológia.

Vagyis a mateknak kell lennie az egyik felvételi tárgynak??

2012. szept. 19. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pff az kellemetlen, akkor hova lehetne menni még ilyen biosz fizika kombóval?
2012. szept. 19. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem mi bajod van. A matek alapból kötelező érettségi tantárgy. Így matek érettségid így is úgy is lesz, azaz jelentkezhetsz vele mérnöknek.
2012. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bensdorp ***** válasza:
58%
Én sem értem, hol a probléma. Teszel egy emelt bioszt és egy emelt fizikát/kémiát (ha nagyon bízol az orvosiban, kémiát - ha kevéssé, akkor fizikát), a közép matek pedig kötelező lesz. Megvannak a felvételi tárgyaid, csak jól kell sikerülniük.
2012. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ezzel az eredményekkel tudok-e menni például a BME-re mérnöknek?
2012. szept. 19. 20:21
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha nem jön össze az orvosi?
2012. szept. 19. 20:21
 9/10 bensdorp ***** válasza:
Ha leteszed ezeket az érettségiket, felvételizhetsz mérnöknek is. Ha elég jók az eredményeid, fel is vesznek.
2012. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha írsz egy közép matekot 5-re és mondjuk csinálsz egy jó (4 v 5) emelt fizikát vagy bioszt szerintem simán felvesznek mérnöknek. Ha emellé még van egy nyelvvizsgád is, akkor tuti nyerő vagy :)
2012. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!