Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell még mindig bejárni...

Miért kell még mindig bejárni órára?

Figyelt kérdés
11-ben letettem angolból és választott tantárgyból(rajz) érettségit. Mi értelme van bejárni ezekre az órákra továbbra is?
2012. szept. 22. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha letetted az érettségit belőlük, akkor nem kell bejárnod, kivéve, hogy ha nyelvi-előkészítős osztályba jársz, mert ott a cél az emelt érettségi, tehát angolból továbbra is be kell.
2012. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem-nem... rajz tagozatos vagyok. De az én sulimban mindenkinek be kell járnia azokra az órákra, amiből letette az érettségit(régen nem így volt, csak más lett az egész intézmény). Ezt meg lehet csinálni? Ugyanúgy igazolatlan jár érte, ha nem jár be az ember.
2012. szept. 22. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jogilag nem kell bejárnod. Ha az iskola ezt a szabály áthágja, akkor egy jogász ismerőstől/valahonnan az internetről dugj az orruk alá egy jogszabályt.
2012. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, azért nem árt bejárni hogy ne felejtsd el a nyelvet.
2012. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért kell bejárni, mert az intézményvezetőnek épp olyan hangulata volt, hogy így döntött. Ez ellen szeretnék tenni valamit...de lehet, hogy nem kéne? Nem tudom.
2012. szept. 25. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy érettségizhettél elvileg, ha letetted előtte az osztályozóvizsgát. Így volt? Ha igen, akkor annak a jegye már az év végi jegyed, tehát hiába adnak igazolatlant, semmit nem számít, mert megvan az év végi jegyed az adott tárgyból. Ha ennek ellenére be kell járnod, és nem akarsz, akkor tényleg fordulj egy jogászhoz, vagy csak a szüleidet kérd meg, hogy beszéljenek az igazgatóval.
2012. szept. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is az utóbbi pár válaszolót tudom megerősíteni. Ha megvan az érettségid (vagyis valójában az osztályzód), akkor teljesítetted a szóban forgó tárgyak követelményét, és innentől kezdve maga a jó Isten (vagy a vallásodnak megfelelő felsőbb hatalom) se kényszeríthet arra, hogy bejárj arra az órára. Amennyiben mégis megpróbálja valaki, akkor azt jogi útra lehet terelni, számodra gond aligha lehet ebből.
2012. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!