Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolások! Ti általában...

Középiskolások! Ti általában mennyit tanultok délután? /hétvégén?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem tanultam a 4 év alatt, és 5ös voltam végig, érettségin meg lazán átmentem két ötössel, és három négyessel.
2012. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 4 órát/nap.
2012. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az előző 3 évben nagyon hullámzó volt. Volt, hogy 1 óra/délután máskor meg 3óra/délután. Nagyon rosszul volt összerakva az órarend, előfordult, hogy csak 4-5 órám volt, az is laza, máskor meg 8 kőkemény óra.


Idén már nem az 1 óra/délután a jellemző, mert végzős vagyok. Már most vesszük át a korábbi tananyagokat az aktuális mellett. Így kb. 2-3 órát tanulok délutánonként. Hétvégén is legalább ennyit, de ha van időm, akkor többet, ilyenkor amennyire lehet felkészülök a hétre, főleg, ami érettségire készülős órák, így hétköznap kevesebb dolgom lesz.

2012. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Hát én nem értem a többieket, akik itt írják, hogy 10 perc tanulással, 4,7 az átlaguk egy erős gimnáziumban. Persze, és utolsó hétben kezdtek el tanulni az érettségire, és jeles lett az összes. Hát persze.

Pedig általános iskolában én tényleg fél óra tanulással voltam kitűnő, de ha az ember egy ERŐS középiskolába jár, akkor nem elég annyi. Én például egy nagyon erős, jó színvonalú kéttannyelvű közgazdaságiba járok[3.legjobb az országban], és nem, nem elég a fél óra tanulás, mint ahogy itt írja a sok zseni gimnazista:"D

Hazaérek, megírom a leckét, matematikából gyakorlok, próbálom felfogni, aztán a tanulnivalót bepakolom a táskámba, és viszem magammal edzésre. 2 óra a busz oda vissza, annyi idő alatt megtanulok minden, és a könyvet is áttudom többször olvasni.

Este még átnézem, aztán reggel is a buszon. Hétvégén csak vásárnap tanulok és írok leckét, pénteken eszemben sincs:D

2012. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
én első három évbe kb semmit. csak negyedikbe, akkor is max pár órát hétvégén. érettségin matek meg a kémia lazán ötös lett, többit meg magasról leszartam, mert a továbbtanulásomhoz csak ezek kellettek (egyébként két 4es meg egy 3as lett a másik három tárgy). most másodéves vegyész hallgató vagyok.
2012. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtem, 9-es vagyok egy erős gimiben (Eötvös), van, hogy 1 óra elég, mert esetleg nincs másnap nehéz óra, de van, hogy 4-5 órát...
2012. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát, aki fél (de max 1) óra alatt nem tudja megtanulni az anyagot másnapra, az ne magoljon, vagy kezdjen el egy jobb tanulási stratégiát választani, mert olvasás közben az agy szelektál, és kiválasztja a lényeges infókat, a kulcsszavakat, amik köré lehet a "körítést" magyarázni. A matek más tészta, az logika kérdése, de azt meg vagy érted, vagy nem.
2012. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!