Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középiskolát ajánlanáto...

Melyik középiskolát ajánlanátok egy kitűnő tanulónak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem ismerem a gimnáziumokat (Budapest). Szeretnék erős iskolába járni, de azért az is jó lenne, ha nem kéne du. 4-8ig tanulni.

Kedvenc tantárgyaim a történelem és a fizika.

Töriből budapesti versenyen 2., németből szintén 2. lettem a tavalyi év folyamán. nagyjából mindenre nyitott vagyok, de inkább a társ. tudományi tárgyak érdekelnek (és a fizika). Ezeket figyelembe véve melyik gimnáziumokat ajánlanátok?



2012. szept. 24. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ELTE Apáczai. Ha tényleg okos vagy, nem kell 8-ig tanulni, mégis kitűnő lesz az érettségid (és az egyetem se lesz olyan nehéz). Van ált.tantervű osztály (később fakultáció), és vannak tagozatok: matek-fizika, kémia-fizika, biosz-kémia, humán.
2012. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha a közösség is fontos számodra, én a helyedben a Szent László Gimnáziumot is megjelölném (szlgbp.sulinet.hu). Most nincs kint a felvételiről információ, de tudom nagyjából, milyen tagozatok vannak.

- biológia-kémia

- olasz kéttannyelvű

- tömegkommunikáció és informatika (fél-fél osztály)

- rajz- és vizuális kultúra

- speciális angol tagozat

- matek-angol

- emelt német

Meg a suli tart japán szakkört, ha érdekel. :D Én azt hallottam, hogy a lacisok imádják a sulit, mert nemcsak az oktatás nagyon jó, hanem az épület, a hangulat, a programok... (pl. tojásbál a gólyáknak, Lászlós-hét, kampány, stb.), a könyvtár, mindig lefoglalnak valamivel.

Én nagyon szívesen mennék oda, csak ugye nekem messze van picit, meg már régóta van egy másik kiszemelt gimi(DLSB).


Na, de én a helyedben lecsekkolnám a gimi honlapját, illetve a fórumán is nézelődnék, meg itt a gyakorin. Nekem szerelem a gimi, csak hát nem akarom megcsalni a rég áhítottat (:DDDD), szóval.. :)


De ha kitűnő vagy, ajánlom még:

- Apáczai

- Fazekas (bár itt azért sokat kell tanulni)

- Veres Pálné

- Teleki Blanka

- Könyves Kálmán

- Városmajori

- Eötvös

- Leövey Klára

- Madách (főleg a nyelvek miatt)

- Kölcsey

- Radnóti


Most hirtelen ennyi, ezeket is idő lesz átböngészni, sok sikert. :))

2012. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Most miért lettem leszavazva? :/ Mindegy...
2012. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hogy mit mondhatnék, én most kezdtem a gimit a szent laciban (olasz kéttan). Mert ugye írtad hogy ne kelljen sokat tanulni..szóval ha tényleg baromi okos vagy akkor nem kell (én is minden évben kitűnő voltam...eddig) Én sem tanulok valami keveset, mindig attól függ milyen óráim lesznek. Pl. a mostani hétvégét végig tanultam. De az apáczaiban, fazekasban..stb. ennél sokkal többet kell tanulni.

Egyébként igaza van az előttem szólónak. Az a helyzet, hogy hiába kell nagyon sokat tanulni, ezt ellensúlyozza az, hogy imádom ezt az iskolát, a közösséget, a programokat mindent. :)

Ha nem akarsz sokat tanulni akkor gyengébb gimibe kell hogy menj (kivéve ha nem vagy kifejezetten 'zseni'). De ha jó gimit akarsz akkor én is azokat ajánlom, amiket Lilla9814 is. :)

2012. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem én szavaztalak le. köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 25. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!