Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár (t) valaki az Óbudai...

Jár (t) valaki az Óbudai Egyetem RKK- Környezetmérnöki szakára?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, vélemények róla?
2012. szept. 25. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Oda szeretnél menni?

Egyébként szerintem jelölj valahol biomérnöki szakot, valamennyire hasonló, a különbség annyi, hogy azzal el is lehet helyezkedni.



Kérdésedre a konkrét válasz:

Harmadik hetemet taposom. A tanárok nagy része - legalábbis egyelőre - jófej, van, aki különösen aranyos, poénkodik, stb. Sokaknak az a céljuk, hogy tudj, megértsd az anyagot és jó zh-t írj, nem pedig az, hogy megbukj akármennyit tanultál... Ez szimpatikus nekem, akkor is, ha manapság a munkaerőpiac telítettsége miatt a mi diplománk értéktelenebb, mint a kemény, sokszor kegyetlen egyetemeken szerzettek.

Van persze kemény tanár, és van kifejezetten rossz tanár is, aki csak ír a táblára, mint a gép és motyog magának.

Egyelőre a jó vagy átlagos tanárokkal találkoztam többségében.


Felsőbbévesek általában szeretik a kart meg a szakot is - persze nem mind, itt gyk-n is van aki utálja, lehet ő is megtalálja ezt és válaszol majd.

Azt mondják, tudni kell az anyagot, és akkor nem lesz baj. Kemény tanárnál az a fontos, hogy bejárj és tudd az anyagot, nomeg mutass érdeklődést, és akkor áttol.


A közösségi élet nagyon jó, sok a program, nomeg az Óbudai Egyetemnek magának sok a programja - ha pörgős vagy, akkor se fogsz unatkozni, az kizárt.

Gólyahajó, gólyatea, havonta onenight-bulik, stb.


Úgy veszem észre, rendesek az emberek. Bírom a csoporttársaimat, tök rendesek és segítőkésznek tűnnek - legalábbis eddig.


Viszont arra készülj, hogy nem fogsz tudni sokat lógni, mert szorgosan vezetik a katalógust. Max. beíratod magad valakivel, bár gyakorlatokon névsorolvasás van... :)



Szimpatikus, hogy regisztrációs héten mindent elmondanak, szádba rágnak, mindenről de tényleg mindenről tájékoztatnak. Unalmas meg rossz minden nap bemenni, amikor még a többi egyetemista szabad. De legalább segítenek! Itt nincs olyan, hogy bedobnak a mélyvízbe azt kapálózz.



Ha erre a szakra jössz és ide, nem lesz olyan könnyű elhelyezkedni. Egyrészt, mert könnyebbnek számít - amit én úgy értékelek, hogy itt ha tanulsz, akkor nem csúszol :D. Tehát azért nem büfészak, nem büféegyetem. Másrészt a környezetmérnökök hazánkban nagyon nem keresettek...

2012. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából villamosmérnökiről szeretnék átmenni félévkor, mert nem nagyon jön be a dolog :), tehát a közös ÓE-s dolgokat nagyjából tudom, a katalógus meg nem gond, mert úgy sem a lógás a célom...
2012. szept. 28. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudhattam, hogy OE-s vagy. :)

Azt hittem, végzős gimis vagy.

2012. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként egy csomó tárgyat beszámíttathatsz és talán rögtön vehetsz majd fel szakmai tárgyakat.
2012. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, mert ezt nem említettem :)

Amúgy szerinted érdemes átmenni, milyennek tűnik a szak?

Amúgy sajnos közben utánaolvastam és csak 2 aktív félév után tudok átjelentkezni...:(

2012. szept. 29. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A szakok eleje majdnem ugyanaz. Úgyhogy ha átjössz, elkezdhetsz egy csomó szakmai tárgyat, amik a matekra, fizikára stb. épülnek.

Biológiánk és geológiánk van ami nektek nem, a többi ugyanaz. Fizika, matematika, műszaki rajz, ált. mérnöki ismeretek, közgáz ezek ugyanazok. Bár valószínűleg a kémiánk más.


Hát sajnos manapság nem éri meg elvégezni ezt a szakot Magyarországon. Reménykedjünk a lehetetlenben, hogy ez változni fog.

Amúgy csak akkor gyere, ha érdekel!

2012. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!