Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte koreai szakkal mit lehet...

Elte koreai szakkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Volt itt egy olyan kérdés, hogy lehet-e valaki tolmács vele. Én eddig abban a hitben éltem, hogy ez a szak direkt ezt tanítja, de nem. Akkor mit lehet vele az ember??? Hol dolgozhat és mit, ha ezzen a szakon végez???O.o

2012. szept. 28. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem akartál diemenni eddig, hiszen akkor már eldöntött kérdés lenne, hogy mire is jó, ha elvégzed, megnézted már a tantárgylistát.


Nézd, ha valahol, akkor itt tanítanak fordítani. Annyiban igaz, hogy se fordító és tolmács MA-ra, és valószínűleg se szakirányú továbbképzésre nem tudsz menni. Mert egyszerűen nincs ilyen az országban. Az emberek úgy mennek erre a szakra, hogy nem is tudják a nyelvet. Akkor szerinted mikor volna idő arra, hogy tolmácsokat is képezzenek?


Előbbiekből következik, hogy valahol koreai tolmácsot keresnek, akkor nem várják el, hogy ilyen végzettséged legyen. (de ez más nyelvekre is igaz)


Erre szakra elsősorba olyanok mennek, akiknek vagy nincs elképzelésük, mit szeretnének kezdeni magukkal, de érdekli őket a nyelv, vagy van elképzelése, és itt szeretné elsajátítani a nyelvet. Ezek után hogy merül fel, hol dolgozhat az ember? Ott, ahová felveszik. Ha meg nem volt előtte elképzelésed, arról nem a képzés tehet.


Nem erről szól a bölcsészképzés. Őszintén szólva nem értem a ???-eket.

2012. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

úgy értetem, hogy hol dolgozhat pl: milyen cégnél vagy válalatnál és hogy külföldön kezdhet-e vele valamit már érted??

2012. szept. 28. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. És Te érted, amit írtam? Nem, ha visszkérdezel.


Én ismerek olyan filozófia szakon végzett embert, aki a minisztériumban dolgozik. Mondtam volna előtte, hogy ilyen diplomával ott lehet elhelyezkedni? Nem. Írták pályázaton, hogy filozófia szakosokat kersnek? Nem.


Ezért mondom, hogy a bölcsészképzés más. Ezt nem értik azok, akik azzal okoskodnak, hogy "nézd már meg, hol keresnek szabad bölcsészt, sehol".


Neked lesz papírod egy ritka nyelv tudásáról, és emellett egy felsőfokú végzettséged. Ha valahol ilyet keresnek, odamehetsz.

2012. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ahaaa értem már köszi
2012. szept. 28. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit kezdhetsz vele, hogy elmodhatod egy cegnel, hogy van diplomad.

Mar tobbszor megirtam, hogy Del-Koreaban nincs szukseg magyar tolmacsra!

A magyar tolmacsolast itt koreaiak vegzik, es 1-2 embernel nincs is tobbre szukseg, mert a magyar nyelv nem keresett az orszagban.

Del-Koreaban levo cegnel se biztos, hogy sokra mesz vele, mert ha nincs magyar erdekelteg egy cegnel, akkor nem foglalkoztatnak kulfoldieket.

Amugy meg a masik, hogy ki birna (ki) egy koreai cegnel dolgozni, mert az total mas mint egy magyar!!

Esetleg, egy Magyaroszagon levo koreai cegnel talan beleszamitana a koreai diplomad, de semmikepp se nyelvi reszen kene dolgoznod, hanem vagy fizikain vagy adminisztrativ irodai munkan.

Persze ez is felteve, ha van epp hely egy ilyen cegnel.

2012. szept. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!