Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 20 éves vagyok és szeretnék...

20 éves vagyok és szeretnék orvosi egyetemre menni, de csak a 9. osztályt végeztem. Eltudnám még kezdeni? Érettségi 3 év és utána. Most van ilyen roma orvosképzés. Ez, hogy működik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem-e futottam ki az időből. Roma alapon hány év? stb.
2012. szept. 30. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Roma orvosképzés? Az mi?:)

Mindenkinek annyi év, ahány alatt el tudja végezni. Tehát az a kérdés, milyen jó tanuló vagy. Ha magánéleti okokból tartasz a 10. osztálynál 20 évesen és nem tanulmányi okokból, és van, aki eltartson a tanulmányaid alatt, akkor elvégezheted, persze, nincsen az orvosin korhatár. 6 év az alapképzés, 3 év a szakorvosképzés, és utána is mindig szakvizsgákat kell tenni, életed végéig tanulni.

2012. szept. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80 évesen is elkezdheted az orvosi egyetemet, ha roma vagy, ha nem, nincs korhatár senkinek. Szép cél amúgy ez az orvosi, csak aztán meg is valósítsd. És, hogy itt is tanulj valamit, megtanítom neked, hogy a "nem-e futottam ki az időből" mondat helyesen így hangzik : Nem futottam-e ki az időből? Az "-e" szócskát mindig az ige után kell rakni. Na, sok sikert!
2012. szept. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én valami olyasmit olvastam régebben egy újságcikkben, hogy romáknak 2 éves orvosi előkészítőt tartanak, ösztöndíjjal lehet elnyerni a jogosultságot, hogy járhass rá. Azaz jó érettségi eredményt kell produkálnod. Tanuld végig a 3 évet, főleg biológiát, fizikát és kémiát, mivel az orvosira már két emelt szintű érettségi kell, és az orvosin nagyon sokat kell tanulnod, napi jó pár órát, konkrétan egész nap tanulniuk kell az orvostanhallgatóknak. Szóval jó, ha van alapod, és ahhoz, hogy felvegyenek, szükséged is lesz rá. A roma o. előkészítőn is készültök és programokat is szerveznek nektek, színházba visznek pl. (úgy emlékszem), elvileg azért van, hogy akik nagyon hátrányos helyzetből jöttek ( a romák nagy többsége) megtanuljanak beilleszkedni.


Én ismerek több jobb helyről jött romát (tudom, nem ez az általános), és úgy gondolom nincs mindenkinek szüksége erre az előkészítőre. Ha 3 év múlva úgy látod, hogy Neked erre nincs szükséged, és le tudsz tenni 2 emeltet úgy, hogy fel is vesznek, akkor ne menj erre, mert nagyon későn fogod megkapni a diplomád.



És tanulj nyelvet. Muszáj. Most. Egyetem mellett nem lenne elég időd rá és nem kapsz úgy diplomád - se munkát, hogy nincs nyelvvizsgád.

Hajrá, hajrá! Küzdj érte!

2012. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az időből sose futottál ki, de először állj neki tanulni. Legelőször is, mivel szept. 30. van, viharsebesen nézz körül, hogy valamelyik dolgozók gimnáziuma hajlandó-e még felvenni téged erre a tanévre úgy, hogy pótolod azt a hónapot, különben már az egy év, amíg nekiláthatsz az egésznek.
2012. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem keresztféléves gimnázium is van, és van ismerősöm, aki két évet végzett egy tanév alatt.:)
2012. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És olyan gimit válassz, ahol lehet latint is tanulni, az fontos az orvosihoz. Sok évfolyamtársam latinból nyelvvizsgázott az angol mellett a gimiben.:)
2012. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, volt egy kis időm, ezt olvasd el:


[link]

2012. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
No, az 5letgazda a volt osztálytársam apukája!:)
2012. okt. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. :)
2012. okt. 2. 00:03
 10/10 anonim ***** válasza:

szia, én is jelentkeztem erre a képzésre, és most februárban lesz az elbeszélgetésem.

Sajnos kötelező az érettségi rá.

Nekem nem sikerültek jól az érettségi eredményeim ezért jelentkeztem rá.

2013. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!