Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik ez a kreditrendsz...

Hogy működik ez a kreditrendszer? Ha van kredited felvehetsz órákat? Illetve mi az hogy teljesíteni kell kreditet?

Figyelt kérdés

Ami ezzel kapcsolatos az minden érdekelne :)

Olvastam hogy van olyan hogy nullkredites óra.Akkor gondolom van meghatározott kredites is gondolom.?


Középiskolás fiú :)


2009. aug. 3. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak tantárgyak, amelyhez kapcsolódik egy bizonyos kreditszám. Neked pedig ezekből a tantárgyakból össze kell szedned annyit, hogy teljesítsd az évet, kvázi annyi tárgyat kell felvenned. Vannak kötelező órák amiket nem kerülhetsz ki, de a többit te választod, ilyenkor érdemes minél nagyobb krediteset
2009. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg hogy akkreditált valami....
2009. aug. 3. 23:23
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2009. aug. 3. 23:23
 4/8 A kérdező kommentje:
És a kreditet megkapod ha felveszed az órákat vagy sikeres vizsgák a feltételei?
2009. aug. 3. 23:40
 5/8 anonim ***** válasza:

minden kurzusért megvan hogy hány kreditet ér, elvileg úgy van, hogy 30 iskolán kívüli tanulási óra ér 1 kreditet. na van hogy nem sikerül teljesen szinkronba hozni. Befolyásolja még hogy milyen hosszú az óra.

Szóval minden órának van valamennyi kredit értéke.

Mikor felveszed az órákat, velük veszed fel a krediteket is. Egy félévben 30 kredit az ajánlott mennyiség, persze lehet többet is, kevesebbet nem nagyon, hiszen vannak kötelező tárgyak, amik ált. kimerítik a 30 kreditet. Vannak szabadon választható órák is, ezeknek is van kredit értéke, ezek közül veszel fel, akkor azt is hozzáadják a krediteidhez.

Viszont a kreditet csak akkor kapod meg, ha sikeres vizsgát teszel a tárgyból.

A teljesített krediteid segítségével számolják hogy kapsz-e ösztöndíjat, valamint Ba/BSc rendszerben 180, vagy 210 kreditet kell összegyűjtened, szaktól függően (én ennyiről tudok, lehet másutt másmennyit).

2009. aug. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. aug. 4. 00:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és ahhoz,h elvégezd az egyetemet össze kell gyűjtened bizonyos mennyiségű kreditet ami néha elég nehéz. Pl.: nekem 240 kreditet kellett összes összegyűjtenem, és az összes gyakorlatom illetve szigorlatom 0 kredites volt, tehát nagyjából félévenként 20-30 tantárgyat vettem fel.
2009. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
durva...
2009. aug. 4. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!