Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPTE-molekuláris bionika...

PPTE-molekuláris bionika alapszak? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Megéri ezt a szakot választani? Mennyire nehéz bekerülni és bent maradni?(Nekem úgy tűnik, hogy nem árt zseninek lenni ehhez a szakhoz) Érettségizni miből érdemes hozzá?
2012. okt. 5. 19:18
 1/5 A kérdező kommentje:
PPKE, bocsi :)
2012. okt. 5. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Matek, fizika a leghasznosabb hozzá. Nekem két zseni osztálytársam ment oda 2 éve (országos OKTV első 5-ben általában benne voltak matekból vagy kémiából), nekik nem okoz nehézséget, és azt mondják, hogy hülyék az évfolyamtársaik és mégis mindenkit átrugdosnak a tanárok. Bár azért ez elég szélsőséges forrásból jövő információ, én fenntartással kezelném a helyedben.
2012. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bekerülni nem olyan nehéz, mert azért nem olyan magas a ponthatár. Bent maradni már trükkösebb, azt mondanám, hogy átlagos képességekkel (tehát ha nem "zseni" valaki) folyamatos tanulással és szorgalommal teljesíthető a dolog. Ezen túl a felsőbb évesek nagyon segítőkészek, ha nem megy valami, és tényleg meg akarod tanulni, akkor mindig tudsz olyat találni, aki szívesen elmagyarázza.

A matek emelt nem kötelező, de szerintem előnyös.

2012. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már második éve járok ide, és előtte 2 másik egyetemet is "kipróbáltam" FSZ és mérnök infó szakokon. Messze ez a legjobb. Barátságos légkör, de mégis országos színvonalú oktatás, rengeteg professzor, sok tudományos előadás stb. Közben mégis beceneveden szólít a dékánhelyettes asszony meg a TO-s néni :)


Zseniséghez annyit, hogy én anno gimiben 2-es voltam matekból 4-es érettségivel és gyűlöltem... Tavaly meg is szenvedtem vele nagyon. Viszont mostanra belerázódtam, ahogy kezdi megérteni az ember a nyelvezetet stb, meg is szereti :) Természetesen kinyírt rendesen... de nem kell zseninek lenni egyáltalán, csak évközben tanulni keményen. Hát nem egy bölcsész szak, ha nem vagy zseni le kell mondani a szórakozásról kb :D


Első éves tárgyak még alapozó jellegűek, kémiát is meg lehet csinálni nulláról. A matekok mint említettem húzósabbak, ezért egy emelt matek érettségi nem árthat (vagy legalább faktra járni)


Bioszból kémiából szerintem nem annyira fontos érettségizni, mert úgy is mindent nulláról megtanítanak az egyetemen, a matek viszont mélyvíz brutál egyetemi szint.

2013. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es: Én is másodéves vagyok Ítékán, csak mérnök infón.


Hogy a kérdéshez is hozzászóljak, hallottam olyan véleményt, hogy túl sok az informatika, a vártnál kevesebb a biosz és a kémia a szakon. Ha infós beállítottságú vagy, de érdekel a biosz is, akkor tökéletes választás.

2013. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!