Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimi vagy szakközépiskola? Ti...

Gimi vagy szakközépiskola? Ti melyikbe jártatok? Melyikkel járok jobban?

Figyelt kérdés
A tanulmány átlagom 4,8 .A humán tantárgyakból pedig jeleskedek.Két Gimnázium(az egyik humán tagozatot indít a másik pedig angol előkészítővel jár) és egy szakközép(gazdasági inkább reálos iskola) jöhet szóba melyikkel járok jobban?

2012. okt. 6. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Ha humános vagy, akkor menj gimibe!
2012. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én közgazdasági szakközépbe járok, ugyanilyen átlagom volt 8.ban. Először azt gondoltam, hű de jó lesz, közgazdász leszek vagy könyvelő, és az milyen menő, viszont ahogy elkerültem 9.-be meg is bántam, valahogy csalódtam a szakmai tantárgyakban, elsősorban mert nagyon száraz az anyag, másrészt pedig rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel ez a dolog.

Én azt mondom neked, hogy ha lehet, gimnáziumba menj, méghozzá az angol előkészítősbe, mert a nyelvtanulás nagyon nagyon fontos, anélkül már nem is érsz semmit, és a legtöbb főiskola/egyetem kéri a nyelvvizsgát. Ha most én újra 8.-os lennék, tuti hogy gimnáziumba mennék, mert például itt 1 évig tanítják a kémiát, biológiát, fizikát és a földrajzot is, mert a gazdasági tantárgyak a fontosak, viszont nem egy osztálytársam van, és persze én is, aki ezekből a tantárgyakból akart érettségizni, így viszont, hogy csak egy évig tanultam, nem tudok, ezért olyan tantárgyból kell érettségiznem, aminek soha nem fogom hasznát venni (közgazdaságtan), és igazából nem is érdekel, és nagyon száraz az egész tantárgy.

Tehát, én azt mondom, hogy a gimivel jobban jársz, viszont ha komolyan érdekel a gazdaságtan, akkor menj csak a szakközépbe, viszont tanácsolom, hogy neten nézz utána mit is takarnak ezek a tantárgyak (üzleti gazdaságtan, közgazdaságtan, gazdasági környezet)

2012. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

közgazdasági szakközépbe jártam, most a Budapest Gazdasági Főiskolán pénzügy és számvitelre járok, úgy érzem, anno jó döntés volt, hogy közgázba mentem, ráadásul nyelvi osztályba, ahogy az előttem szóló is mondta, a közgazdaságtant keményen nyomatják és a gazdasági környezetünk tényleg elég érthetetlen, de 11.-ben már megjelennek a rendes szakmai tárgyak, és ott már érhetőbben ki lesznek fejtve azok a vackok :)

neked viszont el kéne döntened, hogy humán vagy reál, ha humános vagy inkább, akkor én is a gimit ajánlom nyelvi osztállyal, viszont a nagy kérdés, hogy utána hova tovább? bölcsész, és magyar diplomával nem nagyon lehet elhelyezkedni

ha viszont reált választasz, legyen az közgáz, infó, ezekkel már jobban szét tudsz nézni

vagy még ott vannak a természettudományi tárgyak, ebben az esetben is inkább gimi ajánlom

szóval gimi: humán, természettudományi tárgyak

szakközép: közgáz, infó

anno azért mentem közgázba, mert mindenki azt mondta nekem, hogy ott több lehetőségem lesz, több lábon tudok majd állni, és igazuk volt, most könyvvizsgálónak készülök :)

ha bármiben segíthetek, kérdezz nyugodtan :)

2012. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!