Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon szeretnék...

Magyarországon szeretnék továbbtanulni! Mit kell hozzá? (felvidéki vagyok)

Figyelt kérdés

Nálunk 4 érettségi tantárgy van : szlovák,magyar, 1 idegen nyelv, és egy választott tantárgy

Orvosira szeretnék menni. Oda kell érettségizni bioszból, és kémiából.

De igaz-e az, hogy nekem még vagy töriből vagy matekból lekéne érettségiznem? Mert sokan leérettségiznek közülünk akik magyar egyetemre mennek. Így ők a választott tantárgy mellé felveszik a törit/matekot is. De nekem akkor már 6 tantárgyból kéne érettségiznem...:O

Valaki megtudná mondani, hogy működik ez?

Előre is köszönöm :)


2009. aug. 5. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az érettségi ugyanúgy van mint nálatok, egy kis módosítással: matek, magyar, töri, idegen nyelv + választható. Szóval nálunk a magyar, a töri és a matek elvileg kötelező, így úgy gondolom, hogy veled sem tennének kivételt azért, mert felvidéki vagy. De szerintem mindenképpen meg kéne érdeklődnöd, hívd fel a választott egyetemedet és kérj tájékoztatást, biztos vagyok benne, hogy segíteni fognak neked.


Amúgy én is orvosira akarok majd menni, és nekem is 6 tantárgyból kell majd érettségiznem, sőt mindenkinek, aki orvosira megy. (matek, magyar, töri, 1 nyelv, biosz, kémia/fizika)


Meg nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk kötelező, hogy vagy biszból vagy a másikból emelt szintűt tegyünk, plsuz az emelt szint plusz pont, és a nyelvvizsga is.


Egyébként ha érdekel és még nem tudod: az orvosira a ponthatárok 420 körül mozogtak ebben az évben, ha jól emlékszem csak a pestin volt 438 körül.

2009. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi !

Valaki esetleg konkrét választ nem tudna adni a kérdésemre?

2009. aug. 6. 20:39
 3/4 anonim válasza:

szintén felvidék, ősszel megyek SZTE-re


nekem az informatikához kellett a matek és mellé választottam az infót logikusan :) de a töri nem kellett, ezért gondolom, hogy akinek nem követeli meg a szak, annak nem kell érettségiznie belőle


viszont erősen javaslom, hogy a többletpontokért menj át nyelvvizsgázni minél hamarabb Mo.-ra... elvileg a szlovák érettségit elfogadják felsőfokú nyelvvizsgának, de nem biztos, hogy ez mindig így lesz, mi sem számoltunk vele


egyik osztálytársnőm csinálta meg, hogy emeltezett töriből Mo.-on a plusz pontokért (ő pszichóra ment), de biosz + kémia mellé kicsit sok lenne... esetleg azt csinálhatnád, hogy az egyik tárgyból ott érettségizel le emelt szinten, de azzal számolj, hogy teljesen más a tananyag felépítése, az elvárások, mindenképp kéne egy ottani tanárhoz járni különórákra


remélem, segítettem... ha valami, akkor írj ! :)


ja és pontszámításkor csak az érettségi eredményeket nézik :( szóval hajrá!

2009. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az tuti,hogy nehezebb nekünk bejutni a Mo-i fősulikra,egyetemekre.Viszont az hülyeség,hogy matekból kellene érettségizned.A baráti körömből is többen mentek orvosira.Tájékozódni kell,hogy mely szakokra milyen érettségi követelmények vannak.Ha viszont valamennyire be akarod biztosítani magad,akkor plusz pontokért van lehetőséged érettségizni Magyarországon is.
2009. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!