Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendőrtisztit csak így lehet...

Rendőrtisztit csak így lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős gimnazista, továbbtanulásban csak a rendészeti pálya érdekel, semmi más, de egy pár dologgal nem vagyok tisztában. Hallottam olyat, hogy ha elvégzem rendészeti szakközépiskolát, onnan felvételt nyerek a rendőrtisztire(tudom h már nem ez a neve). Ez igaz? Levelezőn is el tudom végezni úgy, hogy mellette rendőrként dolgozom? Vagy közvetlenül mehetek a rendőrtisztire? Tudom h van felvételi, és hogy nem könnyű bekerülni. Tudtommal van egy olyan lehetőség, hogy felmérik h alkalmas lennék-e a felvételin, erről tudtok vmit? Bármilyen rendőrséggel kapcsolatos tapasztalat érdekelne.

2012. okt. 9. 22:59
 1/7 VVMMvvmm válasza:

Én RTF-et végeztem.De hol van az már? Amikoe én

felvételiztem akkor történelemből és magyarból kellett

vizsgázni.Voltal fizikákis és pszichológiai tesztek is.

Akkor szakonként is változott a felvételi ponthatár.

stb. Úgy látom a kérdésből, hogy sok dolog megváltozott.

2012. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szemüveges vagy, már nem lehetsz rendőr. Allergia esetén se. Egyik ismerősöm az Miskolcra jelentkezett a rendőrképző szakközépbe. Rengeted rostán kellett átesnie. Ő úgy végezte el, hogy februártól kezdte, volt benne gyakorlati időszak is. Arra természetesen fizettek neki azt hiszem 60 ezret. Pár hónap alatt el is végezte. Aztán már rendőrként dolgozik a városunkban. Havi 90 ezret keres. Ha van nyelvvizsgája, akkor már a 20-at is megkapja. Ja és ő még középiskolásként letette a jogsit, direkt azért, hogy plusz pontot kapjon érte.
2012. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
6%

miért akarja valaki arra felteni az életét, hogy korrupt politikusok kutyája legyen?


tapasztalatom a rendőrséggel kapcsolatban, hogy akik nem veszik észre, hogy tőlük is lopnak (lásd nyugdíjpénztár), azok fanatikusok, és csak élvezetből vannak ott, hogy verjék a népet, bár az is lehet, hogy ennyire primitívek


tanulj valami normális szakmát, aminek haszna is van, mert ez semmire nem való...illetve nem ártana felnyitni a szemed, hogy mi történik a világban, a rendőr csak az 1%-ot védi, a bankok magán kézben vannak, és egész európa lázad ezek ellen, csak a birka magyarok alszanak...

2012. okt. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem vagyok szemüveges, allergiás se, jogsim van több mint egy éve. Gondolkodtam más pályán, de valahogy egyik se érdekel. Ez az amit szívesen csinálnék. Tudtommal Miskolcon a szakközép 2 évig tart.

2. válaszoló: az ismerősöd kapott pénzt tanulóként?

2012. okt. 10. 15:34
 5/7 anonim válasza:
90%

Kedves 2.!

Ne haragudj,de rég hallottam már ekkora baromságot,hogy : "Aki szemüveges,vagy allergiás az már nem lehet rendőr"

Az inzulinos cukorbetegeket nem veszik fel esetleg,de irodai rendőr munka ellátására,szerintem még őket is felveszik.

Egyébiránt pedig már 2 éve elvégeztem az Adyligeti Rendészeti Szakközepet,szemüveges vagyok,és rendőr :)

Minden jót!

2012. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De tényleg nem nagyon látni

rendőrt(szemüveggel)

2013. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze más az,

ha a suli végzése közben (vagy utána)

leszel szemüveges

2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!