Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dunaújvárosi Főiskola vagy...

Dunaújvárosi Főiskola vagy gödöllői Szent István Egyetem?

Figyelt kérdés
A technikusi vizsgám (gépgyártás technológiai technikus) megszerzése után, tanulmányaimat tovább szeretném folytatni gépészmérnöki irányban. Két felsőoktatási intézményt néztem ki magamnak, a gödöllői Szent István egyetemet, valamint a Dunaújvárosi Főiskolát. Ki melyiket ajánlaná inkább, illetve melyik a nehezebb, melyikben folyik komolyabban az oktatás? (Választ legfőképp attól várok, aki oda jár (t), illetve van tapasztalata, információja).

2012. okt. 10. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jelenleg is a SZIE-re járok,így arról van tapasztalatom.A BME-vel és a ME-vel együtt a hazai gépészoktatás csúcsa elvileg,az biztos,hogy elismert.BME-ről vált le a múlt évszázad közepe fele,és ennek a három sulinak van gépész doktori sulija,már csak ezért se lehet színvonaltalan az oktatás.Folyamatosan fejlesztenek,közel Pesthez,de mégis nyugodt,gyönyörű helyen van(csodaszép a campus),klassz a diákélet,meg a programok,jók a kollégiumok,segítőkészek és rendkívül emberségesek az oktatók(na ez nem azt jelenti,hogy elnézőek,tanulni nagyon kell,de korrekt a hozzáállás,és minden segítséget tényleg megkapsz tőlük is,meg a felsőbb évesektől).Van kooperatív szakmai gyakorlatra lehetőség,ami során már egyetem alatt dolgozhatsz,fizetésért,egyéni tanrend szerint,folyton vannak szakmai előadások,kapcsolatban állnak elég sok külföldi egyetemmel,itthoni nagy cégekkel,tehát egy gödöllői gépész diplomával bizony sok mindent tudsz kezdeni.Szakmai szemmel is kiváló egyetem,meg a körülmények is kellemesek,egyszóval a SZIE-t csak ajánlani tudom.

DUF-ra járt volt pasim,igaz,ő mérnök informatikára,és nem mondott róla sok jót.Bár ahogy én láttam,a körülmények ott is kellemesek,mert ők is folyton fejlesztenek,és elég modern,meg jól felszereltek.Ezzel együtt a SZIE-t biztos hogy több nagyvállalat veszi körül,akik támogatják a hallgatók munkába állását.Ilyen információim nincsenek a dunaújvárosi suliról,hogy milyen a megítélése,de én pl mielött volt barátommal meg nem ismerkedtem,nem is hallottam róla.Remélem segítettem!

2013. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A DUF-on is nagyon jó tanárok vannak, aki tényleg tanulni akar, meg van rá a lehetősége.
2013. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A SZIE egy jó egyetem. A másikat hagyjuk.
2014. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!