Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha háziorvos ír nekem kérésre...

Ha háziorvos ír nekem kérésre felmentési javaslatot gerincferdülésre, nem fog hiányozni a tesi tanárnak a szakorvosi felmentés?

Figyelt kérdés
Tehát itt arra probáltam rákérdezni, hogy nem fog e kötöszködni,vagy rájönni a csalásra,hisz ha gerincferdülésem van a szakorovs is felirhatott volna felemntési javaslatot
2009. aug. 6. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg gerincferdülésed lenne, akkor a háziorvos elküldött volna a szakorvoshoz és az adott volna felmentést. Szerintem a tanárnak van annyi sütnivalója, hogy erre rájöjjön, de ha könnyű átvágni, akkor szerencséd van.
2009. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt ha valóban gerincferdülésed van, akkor a háziorvosod vagy az iskolaorvos elküld ortopédiára, ott megállapítják, hogy gerincferdülésed van, a lelettel visszamasírozol a házi- és iskolaorvoshoz, ők felviszik számítógépbe az eredményt. Ezután az iskolaorvos a szakorvos diagnózisa után megállapítja, hogy 2/b vagy 2/a-s kategóriába tartozol e. Ha 2/b, akkor nem kell normál tesire járnod, viszont heti 2 gyógytesi + 1 gyógyúszás vár rád (és az otthoni gyakorlatok). Ha viszont 2/a-s vagy, akkor heti 1 normál tesi, 1 gyógytesi és 1 gyógyúszás kötelező ( és az otthoni gyakorlatok. Az úszás is kötelező, nem helyettesíthető tesivel, kivéve, ha valami miatt nem úszhatsz (pl állandó felfázás stb)! De hogy ez se legyen ilyen egyszerű, el kell menned szakorvoshoz, aki megállapítja, hogy tényleg nem úszhatsz, mert ez és ez a problémád, ekkor kapsz ismét egy papírt, amivel szintén elmész az iskolaorvoshoz és ő adja a felmentést úszás alól (háziorvos nem adhat)! Ilyenkor az úszást pótolni kell még egy gyógytesivel. Ekkor leballagasz a tesitanárhoz, az orra alá dugod a papírjaidat és követed az utasításokat! Tehát nem tudsz kibújni a tesi alól...
2009. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
o :S hát ha ez télleg igy megy már minden reményem elszállt,pedig van gerincferdülésem de biztosan nem olyan súlyos hogy teljes felmentést kapjak, a plusz gyogytornákért meg uszásért nem fogok küzdeni:S,amugy te orvos vagy? hogy ilyen részletesen tudod? ja és köszi mindent-mindenkinek
2009. aug. 6. 12:33
 4/6 A kérdező kommentje:
most hogy jobban belegondolok még ez is megérné hogy egy héten csak egy normál tesire járjak és melette usszak és gyogytesizzek.Csak ez a két kategoria van? mert az én ismerősöm akinek gerincferdülése van az részleges felmentést kapott és plusz heti 2 gyogytesit.
2009. aug. 6. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:

12:03asnak: ez érdekes,mert én már évek óta járok gyógytesire,(és hozzáteszem ugy h hiányoztam a suliból mikor volt a vizsgálat a suliban h kinek kell gyógyóra járnia),és a tesitanárom simán ráírta a papíromra,h gerincferdülés+ludtalp(pedi az nincs hiszen látnám ha lenne).és rendes tesire kell járnom ami van egy héten 2-3 szor(attól függ h A vagy B hét van)

heti 2 gyógytesi!!csak annyi h a rendes tesin nem kapok jegyet semmire,csak akkor osztályoz ha rossz kedve van és vkit szivatnia kell.hja,és havonta egyszer kell járnom uszni.akkor most mi van? nagyon szeretném ha eben segítenél,mert a gyógytesi (bizonyos személyek miatt) számomra nagyon kellemetlen,és rendkívül rossz társasággal tettek egy csoportba. help mee

12/f

2009. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

12.03-as válaszoló vagyok. Onnan tudom, hogy így működik, mert ez lesz a 13. éve, hogy gerincferdülés miatt gyógytesire kell járnom (nem azért 13 éve, mert ennyire súlyos, hanem basztam eljárni az órákra és nem javult olyan mértékben a gerincem). 3 éve abbahagyhatnám az ortopédus szerint, de nálunk ez az iskolaorvos heppje, úgyhogy hiába van a leleten, hogy nem szükséges járnom, az iskolaorvos ezt felülbíráálja :(

Utolsó válaszoló, nálatok valószínűleg azért van így, mert ilyen a tesitanárod! Emlékszem, nálunk az általános suliban vették ilyen lazán, de a középsuliban jó tesitanárt kaptunk, aki foglalkozik velünk! Te még jó helyzetben vagy, általánosba a tanárunkat nem érdekelte, hogy gyógytesisek vagyunk, lazán megcsináltatta velünk a tiltott feladatokat (kézállás, fejállás stb) és le is osztályozott mindig minket, holott nem tehetné!

2009. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!