Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan szólt be a fizika...

Jogosan szólt be a fizika tanárom?

Figyelt kérdés

Tegnap kérdezett a tananyaggal kapcsolatban egy tanár valamit tőlem. Lehet én szívtam mellre, de így kérdezett: 'mitől függ ez és ez.... mondjuk X, mert úgy is rád fér a tanulás...' Úgy vagyok a fizikával, hogy úgy tanulom meg, ahogy tudom, csak ne bukjak meg (úgysem érettségizek belőle). Viszont mondtam neki, hogy nem tudok most erre válaszolni, különben is jövőhét pénteken érettségizek, és nem tudok minden órára, minden tanárnak maximálisan készülni úgy, hogy még az érettségire is koncentráljak. Mire ő csak annyit mondott, hogy 'mindenki annyit vállaljon el, amennyit elbír'


Viszont tudom, hogy az érettségin meglesz a 70%, de szeretném, ha picit jobban sikerülne...


18l



2012. okt. 13. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Minden tanárnak a saját órája a fontos, nem érdekli, hogy te töriből 5.-ös vagy ha nála meg semmit nem tudsz.
2012. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Szard le, nálunk minden tanár megértené, hogy ha érettségizel, akkor kb. leszarod a többi tárgyat, pláne ha nem fog kelleni..

Elég köcsög fizika tanárod lehet, az utolsó mondatot pedig azért mondta, hogy az övé legyen az utolsó szó, mert a büszkesége nem engedte, hogy legalább úgy tegyen, mint aki megérti.

2012. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Miért is kellene túlontúl megértőnek lenni egy szaros érettségi miatt? Ebből mindig csak az aktuálisan érettségizők csinálnak olyan hatalmas felhajtást mintha életmentő műtétre készülnének.

Teljesen igaza volt a tanárodnak. Nem most kell érettségizni, ezt te vállaltad pluszban. Plusz terhet vettél a válladra, de úgy, hogy rögtön elvárod mindenkitől a megértést emiatt. És nem kaptad meg, ezt szívtad rögtön mellre.

Igaza volt: ne élj vissza azzal, hogy te sokat vállaltál el. Ráaádsul leálltál szájalni, hogy te miért nem tanultál. ku.rvára senkit nem érdekel. Ezt le lehetett volna rendezni úgy is, hogy azt mondod, sajnos nem tudom a választ. És a szünetben odamész és elmondod, hogy elnézést, az utolsó napokban szinte csak az érettségire készülsz, leköti minden idődet, de utána pótolni fogod az anyagot.

Te ehelyett szájaltál. Maximálisan igaza volt szerintem.

2012. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, látszik, hogy régen volt már az az érettségi neked.. Akkor viszont lehetnél kicsit empatikusabb.


És az indulatos megjegyzésem nem csak a fizika tanárának szólt, hanem a sok hülyeségnek, amit feleslegesen megtanítanak az iskolában. Pláne, ha már pontosan tudja, hogy nem fog kelleni neki a fizika, miért nem hagyja békén a szerencsétlent??

2012. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!