Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász szakon milyen...

Közgazdász szakon milyen szintű matek van, melyik részben kell jónak lenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg négyes vagyok matekból.

2012. okt. 13. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
amennyire én tudom (BGF-BCE-DE) 2 félév matek van: analízis és valószínűségszámítás. Analízis főleg deriválásból és integrálásból áll, van még határérték számítás, területszámítás, szintvonal függvények, ez elég időigényes tárgy, ami a legtöbb embernek keresztbe tesz. A valószínűségszámításon meg nincs mit magyarázni :) az nem vészes
2012. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
Függvényeket kell jól átlátni, de ha eddig nem tanultál közgázt, akkor ezt nehéz elképzelned. Én is azt hittem, hogy jó vagyok függvényekből, amíg nem mentem közgáz faktra. :D A valószínűségszámítás is nagyon fontos és a mértani sorozatoknál fogtok venni egy kamatlábas részt, az hasonlít a pénzügyhöz (legalábbis ahhoz, amit mi tanultunk). Ha ezekből jó vagy, akkor menni fog. Alapvetően ha jó vagy matekból és szereted a matekot, akkor válassz gazdasági szakot. Szerintem a négyes nem elég ahhoz, hogy jó közgazdász legyél.. (De ez attól függ, ha nem tanulsz matekra és csuklóból négyes vagy, akkor az jó, csak hajts rá jobban. De ha ennyi a maximum, akkor szerintem ne erőltesd, mivel így is túl sok közgazdász van.)
2012. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!