Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hallgatói szerződéssel...

A hallgatói szerződéssel kapcsolatos, , adósságbehajtással" külföldön is utolérhetnek?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, EU-n belül igen, de ha pl kimegy valaki mondjuk Ausztráliába, vagy bárhova ami nem EU, ott már nem érhetik el. Hogy is van ez?

2012. okt. 17. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ha már külföldön dolgozol és élsz, akkor nem kell aggódnod emiatt, mert röhögve ki tudnád fizetni, főleg, hogy asszem van részletfizetés is.
2012. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nem arról van szó hogy nem fiztetném ki, de érdekel, meddig ér el az állam keze.
2012. okt. 17. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akivel van kiadatási egyezményünk, pont addig.

Pl Mexikóval nincs.

2012. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ki kell fizetned...esetleg be is hajthatják az sem kellemesebb...
2012. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Hogy érnek el, ha nem tudják a címedet és a munkahelyedet?

Nem egyszerű valakit külföldön megtalálni. Aligha nyomoznak mindenki után, aki külföldre ment.

2012. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Wow, mi az, szóval aki elmegy és nem perkál, az bekerül az interpool-aktákba? :)
2012. okt. 17. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:
külföldön nehéz megtalálni...hol élünk 1820ban?
2012. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok országban és az EU-n belül simán utolérnek, ki is adnak három perc alatt. Attól messzebbre pedig különböző munkavállalási papírok és engedélyek szoktak kelleni (egy komolyabb álláshoz), oda meg egyszerűen ki sem adják a papírokat, amíg nem rendezted az adósságod. (Bár ugye 20 év alatt kell ledolgozni az X évet, tehát nem tudom, hogy gátolhatnak előtte...)


És ugye azon is el kell gondolkozni, hogy egy-két kalandvágyó és ügyes egyént levéve elég kevesen fognak bevállalni mondjuk egy nagyon messzi országot, tekintve hogy az átlag magyar a szomszéd községig sem szívesen költözik, messzebbre meg pláne nem. Vagy visszajön 1-2 éven belül.

2012. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a gyorshajtási bírságokat még Szlovákiába sem tudják kiküldeni...
2012. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!