Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a hallgatói szerződéssel?

Figyelt kérdés
Ha én mondjuk 2 év után ott hagyom az egyetemet (valamilyen okból kifolyólag), akkor a 2 évnek a díját ki kell fizetnem? Állami támogatottként megyek orvosira. Ebben az esetben ez azt jelentené, hogy ca. 4 milliót vissza kellene fizetnem az államnak? Vagy ilyen esetben nem kell fizetni?
2012. aug. 22. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:

De, cca. 4 milliót, ahogy írod (hacsak nem szülsz, nem leszel beteg vagy nem ér baleset, ami megakadályozza hogy befejezd az egyetemet).


Ha nem akarsz fizetni, akkor a minta hallgatói szerződés szövege szerint:


"11. A Hallgató kérelmére a szerződés 2. c) pontja alapján vállalt kötelezettség teljesítése alól mentesíthető,


*** ha a Hallgató hazai munkaviszonyt létesít és az el nem végzett képzésre irányadó képzési idő kétszeresének megfelelő időtartamban ***


fenntartja azt. A Hivatal a Hallgatót kérelmére a szerződés 2. a) pontja alapján vállalt kötelezettség alól mentesítheti, ha a Hallgató az oklevelét

tartós betegsége, balesete, szülés miatt nem képes megszerezni. A Hallgató, kérelmére a szerződés 2. b)-d) pontjai alapján vállalt

kötelezettségek vagy azok egy része teljesítése alól mentesíthető, ha a Hallgató a kötelezettségeit

a) megváltozott munkaképességére tekintettel,

b) tartós betegsége, balesete, szülés,

c) kettő vagy több gyermek nevelésére tekintettel

nem képes teljesíteni. A kettő vagy több gyermek nevelésére vonatkozó kedvezményt ugyanazon gyermekekre tekintettel csak az

egyik szülő számára engedélyezhető."


Az én értelmezésem szerint az "el nem végzett képzés" időtartama az orvosin 6 év, ennek a kétszerese 12 év - ennyi ideig kell hazai munkaviszonyban dolgoznia annak, aki akár csak egyetlen aktív félév után otthagyja az orvosit...


Szintén az én értelmezésem szerint a hazai munkaviszony definíciója nem azonos azzal, hogy Magyarországon kell dolgozni.

2012. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elkezdet képzés nem oklevéllel zárul akkor vissza kell fizetni a képzés árát. Így neked is a 4 milliót.
2012. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
na most vagyok besz*rva. Én nem merem aláírni ezt a szerződést. Egyáltalán hogyan írjak alá úgy egy szerződést, hogy még el sem kezdtem? És ha nem fog menni, mert hülye vagyok hozzá? Basszus, hogy hozhatják ilyen helyzetbe az ember lányát?:'(
2012. aug. 22. 23:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen én ezért nem értem miért a röghöz kötés a gond, amikor abban az estben van munkád amiből vissza tudod fizetni.

De nem úgy van, hogy csúszol aztán fizetned is kell. Hanem ha a képzési idő 1,5 szerese alatt nem szerezed mg az oklevelet akkor kell fizetned.

2012. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

"És ha nem fog menni, mert hülye vagyok hozzá?"


Nem kell ide a feltételes mód, hülye vagy hozzá, így látatlanban is!

2012. aug. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Kedves előző álmos troll, miért bántod a kérdezőt? Felvették az orvosira, úgyhogy nagyon hülye biztosan nem lehet. Lány is...


Hm, igen. Egyébként nem kell, hogy valaki "hülye" legyen egy egyetemhez (amelyet nem ismer még belülről, mert honnan ismerne), elég, ha valami családi ok előadja magát, vagy mondjuk rájön, hogy őt inkább a kémia vagy a bionika vagy valami más érdekli, vagy összeakad egy lelki sérült vizsgáztatóval, stb. és máris nem fejezi be azt a képzést.


Kedves kérdező, megértem, ha nem mered aláírni a hallgatói szerződést. Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz, mindazonáltal a figyelmedbe ajánlom a lehetőséget, hogy két passzív félévvel kezdj, közben pedig tanulj nyelvet teljes gőzzel, és ha jövő ilyenkorra sem törlik el a hallgatói szerződést, akkor nyugodtan kattanj le valami civilizáltabb helyre. Amit tanultál a felvételire, nem fog kárbaveszni. Sok sikert!!

2012. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell visszafizetni az egészet, csak a felét. (tehát 4 millió helyett 2 milliót)
2012. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Aha. Elkerülte a figyelmemet, hogy hol van az leírva, hogy csak a felét kell visszafizetni. Meg tudnád mutatni, melyik pont szól erről?
2012. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2.c pont. "átalányként megfizeti a Hallgató jelen szerződés szerinti képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami (rész)ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet"

Egyébként a személyre szabott szerződést a felvi-n.

2012. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Valóban. Köszi.


Tehát a kérdező példáját alapulvéve neki nem 4, hanem 2 millió forintot kellene (kamatokkal) visszafizetnie, ha 2 év után otthagyja az orvosit.

2012. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!