Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikára szeretnék...

Anglisztikára szeretnék menni, miből érettségizzek?

Figyelt kérdés

Ugye az angol emelt az egyértelmű. Azt hiszem, a követelmények szerint ez elég is, viszont a pontok terén? :O


A pontokban nem igazán vagyok otthon, ezért kérdezem. Ha jól tanulok és viszonylag jól sikerülnek az érettségijeim, elég 1 emelt?


2012. okt. 18. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Abból érettségizz aamiből még jó vagy, ha tesi akkor tesi tök mind 1 mi a válaszott(mármint ebben az esetben)

a felvi.hu-n meg ki tudod száomlni a pontjaidat

2012. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik suliba szeretnél menni. A Károlira bekerülnél egy viszonylag jó érettségivel és egy emelttel, viszont lehet, hogy ott is csak a fizetősre. Ha már emelt angolt tudsz csinálni, a középszintű nyelvvizsgát is szerezd meg.
2012. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
ha emelt angolt csinál a nyelvvizsga pontja már nem számít(ha ugyan az a nyelv)
2012. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
emelt angol kell, emellett törit/magyart csinálj nagyon jól középen. én így kerültem be ELTE államira (422 volt idén), 85% emelt angol és 95% közép magyar. bőőőőőven elég volt ;) meg se kérdőjeleztem hogy ne kerülnék be
2012. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angolból van középfokú nyelvvizsgám, jól is megy, nagyon szeretem, csak ugye ha emeltezek belőle, akkor már nem számít bele ez a nyelvvizsga (?). Németből/franciából addigra még szeretnék egy közepet.


Amúgy Szegedre szeretnék menni mindenképpen. Köszi az eddigi válaszokat:)

2012. okt. 19. 12:03
 6/10 anonim válasza:

egy nyelvből nem számíthat két dolog.

az én esetem pl.

angol emelt 81%

közép magyar lesz valószínűleg x%

és leteszem addig a felsőfokú angol nyelvvizsgát ha minden jól megy


DE!


emelt angol KELL anglisztikára, viszont így a nyelvvizsga NEM számít. (ha pl. olyan helyre mennék ahova viszem a magyar meg töri érettségit, kapnék +50 pontot a felsőfokra)

szóval angol emelt 81%*2 +50

+ közép magyar x%*2


és ebből jönnek ki a pontjaim. így érted?:D

2013. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tiszta még mindig, bocsi:D Mondjuk a pontszámításba még nem is igazán mélyedtem bele sajnos:S


"emelt angol KELL anglisztikára, viszont így a nyelvvizsga NEM számít" ezt tudom, eddig tiszta:D


"ha pl. olyan helyre mennék ahova viszem a magyar meg töri érettségit, kapnék +50 pontot a felsőfokra" a törit meg a magyart nem mindenhova visszük? Vagy nem értem hogy mit mondasz:$ a +50 az angol felsőfokra? Miért, ha anglisztikára megyek, ugye emelt angol érettségi az +50 pont nem? Vagy...?


"szóval angol emelt 81%*2 +50

+ közép magyar x%*2" az angolig értem, a magyarnál viszont megint csak az, hogy ez miért számít bele külön?


Bocsi a hülye kérdésekért, csak mondom, még nem vagyok benne, úgyhogy nagyon értelmeset nem tudtam kérdezni:)

Majd átnézem a pontszámítást részletesen:D

2013. jan. 12. 22:48
 8/10 anonim válasza:

a magyar azért számít bele mert általában két tárgy kell de azt mindig az iskola/szak szabja ki.

anglisztikának általában kell az angol emelt ÉS magyar VAGY töri VAGY francia VAGy német VAGY akármilyen nyelv.

2013. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ja és igen, a +50 az emelt miatt van amit az angolra kapok. ha emelt magyar/töri/stb lenne akkor arra is lenne +50 és ez összesen +100 pont lenne ami a maximum többletpont.

ha érettségit duplázol akkor csak a felvételi tárgyak %át viszed

2013. jan. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2013. jan. 13. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!