Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki az ELTE-n anglisztikára...

Aki az ELTE-n anglisztikára járt, annak mi a véleménye róla? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Érdemes odamenni, ha nem tanár akarok lenni, csak magával az angol nyelvvel foglalkozni? Egy ismerősöm kérdeztem meg, de neki nem tetszett és otthagyta. Kíváncsi lennék néhány ember véleményére.
2012. aug. 18. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

hát csak azért, hogy angolul tanulj, ne gyere egyetemre. sokan beleesnek ebbe a hibába, pöpec c2-es nyelvvizsgát akarnak, anyanyelvi szinten tudni és menőzni vele, de anglisztikán inkább angolul tanulunk dolgokat, mintsem magát a nyelvet, érted? önszorgalom és jó ész hiányában visszafejlődik vagy stagnál a szókincsed és a nyelvtudásod. egyébként ha NAGYON jó vagy, akkor lehetsz fordító, tolmács, műfordító, cégeknél ilyen idegennyelvi levelező és összeköttető, ezek azért elég jók. de nagy eséllyel tanárrá válsz.


másodéves vagyok

2012. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az anglisztika kb ugyanaz, mint a magyar szak, csak angolul vannak az órák. Nekik is van irodalom, minden-féle nyelvtan óra, emellett még ugye a nyelvi órák is. Szóval sztem elég nehéz. És sokat kell olvasni!
2012. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy miket tanítanak meg hogy angolul folynak az órák. Ha félreérthető voltam, az angol nyelvvel való foglalkozást arra értettem, hogy olyan munkám lehessen vele, ahova az angoltudás miatt fennének fel. Például fordítással meg tolmácsolással foglalkoznék. Csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire nehéz ott jól tanulni meg bennmaradni, hogy van-e értelme jelentkezni oda. Amúgy van egy emelt szintű 96%-os érettségim meg egy felsőfokú 89%-os nyelvvizsgám, ez gondolom elég.
2012. aug. 19. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
422 volt most anglisztikára, nem tudom nézted e. A nyelvvizsgádért nem kapsz külön pontot, mivel van emelt érettségid. Hülye rendszer tudom, de ez van:/ Egyébként ha kimondottan a nyelvvel akarsz foglalkozni, én inkább ajánlanám az idegennyelvi kommunikátort. Van az ELTE-én is. Ez egy felsőfokú képzés azt hiszem.
2012. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!