Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a váci Boronkay és...

Vélemény a váci Boronkay és Madách iskolákról? Melyik a jobb? Esetleg főiskolára, egyetemre való bejutás szempontjából is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Boronkay. Én is ide jártam, családom is ide járt, és mindegyikük egyetemet végzett.

Bejutás szempontjából szerintem a Boro nehezebb, de semmi sem lehetetlen, ha érted mire célzok.

Ugye három gimnáziumi osztály van (legalábbis mikor én jelentkeztem anno, még így volt), és két szakmai, ha érzel magadban műszaki affinitást a gépészethez vagy az elektronikához, akkor egyik osztályban sem lesz gondod.

A továbbtanulási mutatójuk messze magasabb mint a legtöbb középiskola vagy gimi, elsősorban műszaki irányba orientálódnak a diákok, de ugyanúgy mehetsz orvosnak vagy aminek akarsz, ha jól tanultál és megvan a kellő pontszámod, ez már felsőoktatási intézmény függő.


De rajtad áll a döntés, én a Boronkayra voksoltam és bejött. :)

2012. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Boronkay egyértelműen :D

A boronkay ban sokkal jobb a légkör, a tanárok, és ami fontos, az iskola felszereltsége és lehetőségei.

A boronkay egy válogatott banda, és Vácott egy presztízs "Boronkaysnak" lenni. Igaz, ha még sportolsz is, vagy sok külön órád van, sok szabadidőd nem lesz, de ez az utóbbi elmondható a Madachról is. Amúgy melyik suliból jönnél?

2012. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !:) balassagyarmat-szabó lőrinc :)
2012. nov. 11. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Boronkay!!! Legeslegjobb iskola, legalább is szerintem:) Nagyon örülök, hogy felvettek ide. A követelmény elég nagy, tényleg nem lesz sok szabadidőd, de megéri, hidd el!:)
2012. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) a nyelvi osztályokban ugye külön szóbeli felvételi van. ez mennyire nehéz? ;) gondolom max alapfokú kérdéseket kérdezhetnek.
2012. nov. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!