Xantus vagy Madách?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek, és mindkét sulit megfogom jelölni, de nem tudom, melyikbe szeretnék jobban menni. Segítsetek Nekem eldönteni! Melyik a jobb suli? Hol tanítják jobban meg az angol-német nyelvet?

2012. okt. 16. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik lenne a fő nyelved, és milyen szinten vagy, és hány évre jönnél. Angol főnyelvvel a németet csak kezdőről tudnád tanulni. Német főnyelvvel, ha kezdő vagy, akkor van öt évfolyamos nyelvi előkészítő, itt 10től az angol 4 csoportban van az egyik 9es osztállyal együtt. Szóval két osztályból csinálnak négy szintű csoportot. Van a haladó német kezdő angol, de igazából ez az osztály van összevonva a 10es osztállyal, így itt az angol mindegy, milyen szintű. Legalábbis órán nekem ez jött le. A tanárok nagyon jók, a közösség is szuper, van csere-diák program, pont most volt múlthéten, vannak iskolai programok(diákszínjátszó, madách-olimpia az olimpia évében, osztálykórusverseny stb.) Vannak szakkörök is, mindenféle, pl énekkar (ez komoly, többnyire meghívásos alapon megy, a tanár hív meg) van színjátszószakkör és a legfontosabb a hisztiző gél előtt eltunyult "kockáknak": a heti öt tesiből kettő választható: aerobic, röpi, foci, kosár, néptánc, vagy társastánc. Szerintem az aerobic a legjobb :DD

Xantusról csak annyit, hogy gondold végig: megéri fizetősbe menni, ha van lehetőség ingyenesbe is, ami talán neked jobban megfelelne?

2012. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. okt. 17. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
melyik osztályban gondolkozol?:)
2012. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
angol kezdő
2012. okt. 24. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor angolon lesz pár 10es is, ha ide jössz :D
2012. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hova? :D
2012. okt. 25. 09:45
 7/10 anonim ***** válasza:
MIG
2012. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ok.
2012. okt. 26. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:

A Madách erősebb suli,mint a Xantus?

Milyen átlaggal lehet bejutni a nyelvi előkészítős /angol kezdő/osztályba?

2012. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erősebb.

Abba az osztályba a legmagasabb a felvételi pontszám, a 4,5 feletti átlag mindenképpen legyen meg, mert azalatt -vagy 4,3?- be sem hívnak a szóbelire. De ha jól sikerül a központi, az is sokat számít. A magyar legyen nagyon jó, annak valahányszorosát nézik, nagyobbat nyom, mint a matek.

Lesz igazgatói tájékoztató a közeljövőben, és nyílt nap is. Van még pár hely matematika - biológia - fizika és a magyar - matematika - olasz órákra.

De ez az osztály az "a" osztály, vagyis tőlük várják el a legtöbbet, és mindig el (kell) vállalniuk mindent. Az a-s ofők is mind ilyenek, és néha még jófejek is. :D

2012. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!