Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantusos vagy Károlyis diákoka...

Satsuky Hironoshy kérdése:

Xantusos vagy Károlyis diákokat keresek ill olyanokat akik sokat tudnak ezekről az iskolákról! ^^ Válaszolnátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés
Kérdések: tanárok, diákok, tanulás, felvételi meg ilyenek szempontjából milyen az iskola? És még azt kérdezném, hogy nagyon nehéz-e a suli? Kb 9-eseknek hány órájuk van egy nap? A Xantusba a gimi v. a szakközép rész jobb?

2012. okt. 19. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Xantus nagyon kemény és az idegenforgalmi osztály sokkal nehezebb,mint a gimi.
2012. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)))
2012. okt. 20. 14:04
 3/12 anonim válasza:
vannak nagyon jó, és nagyon rossz tanárok is... az osztályközösség jó, bár vannak sznobok. Néhány felsőbb éves lenézi a gólyákat... Nagyon kemény suli, ha nem szeretsz tanulni, akkor ne gyere a Xantusba.. gimiben 7-8 órák vannak, 1 óra 7:45-kor kezdődik.. Szakközépbe több órák vannak.. főleg amikor a szakot is már tanulod...
2012. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Károlyi:

tanárok: 3-4

diákok: *5

felvételi: nem nehéz


nem annyira nehéz suli, 9.-ben napi 6 óra

2012. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem tudtok valamit még a gödöllöi Premontreiről?

2012. okt. 28. 19:37
 6/12 EszK válasza:
A Xantus nagyon kemény, de ki merem jelenteni, hogy az egyik legjobb gimi, felkészítenek az életre :)
2012. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Xantus nekem is tetszene,de elijeszt a nagyon magas óraszám/napi 8-9/

Ez törvényes egyáltalán?

Egy 12.-es idegenforgalmissal beszélgettem.

Egy héten 42 órája van./Emellett otthon még napi 3-4 órát tanul minden nap!!/

Hogy lehet 42 óra mikor a felnőttek hivatalos munkaideje is 40 óra?????

Erre nincs valami törvényi szabályozás??

2012. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, engem is ez aggaszt, ráadásul még a haza út is legalább 1 óra nekem... :$$
2012. nov. 9. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Xántus:

tanárok: vannak kiemelkedően jó tanárok (velük még az adott tárgyat és tanulását is megszeretheted), de vannak sleppek is. az utóbbi kategória sem olyan rossz (mégis csak egy fizetős suliról beszélünk), de azért nem is jó...

diákok: mindenki kedves.. biztos lesz 1-2 ember, aki nem lesz szimpi, de ez minden közösségben így van, természetes. fontos, hogy nem a legszegényebbek járnak ide, szóval egy egészséges önbizalma mindenkinek van, legalábbis kívülről..:)

tanulás: Elég kemény, de nem halálos. a hétköznapokban is van hajtás, de a dogák előtt (főleg tz) picit össze fogsz szakadni:D elég nehéz dogákat tud összeállítani 1-2 tanár.. (ez nem feltétlenül negatívum egyébként)

felvételi: legyél 5-ös tanuló, írj 70 pontot, légy ügyes (csinos, határozott) szóbelin, és bent is vagy!;)

Mint mondtam, igen, elég nehéz iskola, ha nem "szeretsz" tanulni, ne ezt válaszd, mert hamar lebuksz;) Már 9.-től nagyon sok óra van (akár napi 9 is!!).

Gimi vs. szakközép.. Én a gimibe járok, így azt preferálom, de kérdezz inkább erről valaki függetlent.:) a szakközép rész sokkal nehezebb, annyit tudok.:/

2012. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)))

9 óra????? akkor 8-ra érnék haza :$$$$ jújjj

2012. nov. 17. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!