Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan lehet tudni a kémiai...

Honnan lehet tudni a kémiai vegyületek (pl. metán, hangyasav, kénsav, szőlőcukor, ammónia, stb) képletét?

Figyelt kérdés

4 éve tanultam utoljára kémiát, de májusban emeltezem belőle, de nem tudom, hogy ha leírják egy feladatban, pl. hogy mennyi a metán moláris tömege, honnan kellene tudnom a képletét? Benne van a 4jegyűben? És mi lesz, ha érettségin egy olyan vegyületet kérdeznek, amiről eddig nem hallottam?


Köszi a segítséget előre is! :)



2012. okt. 23. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez roppant egyszerű, meg kell tanulni.
2012. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
"májusban emeltezem" Ezt nem mondod komolyan? :D Én emelteztem szintén tavaly májusban, de én még 9.-ben is tudtam mi az előbb felsoroltak képlete, mert ezek alapok, pláne emeltszintűhöz. De aki emeltre megy annak tudnia kéne, hogy mit követelnek meg.
2012. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves 2.: jó lenne, ha kicsit visszavennél az arcodból, nem kell rögtön leharapni az ember fejét! őszintén gratulálok, amiért te ezeket már 9-ben is tudtad, de vannak emberek, akik olyan csodálatos tanárokkal voltak megáldva, hogy 9-ben az atomokat kivéve a diákjaik nem tanultak tőlük kb semmit... egész életemben ügyvéd akartam lenni, és most, másodévesen jöttem rá arra, hogy ez nem nekem való, így megpróbálkozom a fogorvosival, amihez ugye kémia emelt is kell...


kedves 1.: honnan lehet ezeket megtanulni? van esetleg egy táblázat/könyv/ valami? abban a könyvben, amit megvettem (mozaik kiadó érettségire felkészítő könyve) nincs benne minden képlet, ami a követelményrendszerben szerepel..


bocsi a tudatlanságomért, de nem nagyon értek ehhez, légyszi segítsetek!

2012. okt. 23. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Függvénytáblában benne van a periodusos rendszer.Pl tudod hogy a metán sor alapján... a metán az első a CH3. [link] Egyébként ebben benne van az összes anyag,indikátor ami a kémiában előfordulhat. Pl a kénsav képletét honnan tudhatod? Miből áll a sav? Sav és savmaradék.Tudod hogy a kén az S, s ugye a savak a h2 és vmi ami semlegesiti.. De ezt meg nem tudom pontosan fogalmazni,főleg hogy beteg vagyok:( Gyüjtsd ki egy füzetbe amikor tanulod az anyagot hogy most ez a szénsav,ez a hangyasav... Meg az összes anyagot amivel találkozol. Ha nagyon nem tudod a képletét majdnem minden anyagról van a wkipédián oldal. Na de találtam neked egy doksit: [link] Sok sikert!:)
2012. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon köszönöm, kedves 3.!!! :)
2012. okt. 23. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézegesd végig a függvénytáblát, vannak benne a szervetlen savak, összetett ionok, szerves vegyületek, ott van a nevük és a képletük is. De ezzel mind akkor érsz valamit, ha mondjuk alapvetően tudod, hogy a glicerin egy alkohol, csak nem vagy biztos a képletében. A fontosabbakat (pl. amiket írtál, meg a glicerin is) meg a legjobb ha megtanulod fejből, mert gyakran előfordulnak számításos feladatokban, és előny ha nem kell keresgélned, nem megy vele az idő.
2012. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pedig be akarod gyakorolni az anyagok képletét és hozzá tartozó nevét, én ajánlom akár a következő oldalt:

[link]

Vagy tanulókártyákat papírból is csinálhatsz. Ugyanaz.

2012. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!