Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Lauder javne iskola?

Milyen a Lauder javne iskola?

Figyelt kérdés

NEM ZSIDÓGYŰLÖLŐ, RASSZISTA VÁLASZOKAT VÁROK!!!


Olyanoktól várnám a választ, akik oda jártak/járnak, ismerősük oda jár/járt, stb., vagyis nem pletykákból tudnak róla valamit, mert annyit én is tudok. Köszönöm


2012. okt. 23. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
én egyvalakit ismerek, aki oda járt (meg akit mindenki ismer, az a Vitézy Dávid)és én azt vettem észre, hogy az a hely egy burok, ami nem igazán készít fel azokra a kihívásokra, amik aztán rád várnak. Nem tanulmányi, hanem szociális értelemben. Egyébként egy katolikus iskola ugyanilyen. Én ilyenbe jártam. Tehát szerintem ugyanolyan, mint a többi egyházi iskola, ugyanazokkal a betegségekkel (zártság, klikk-képződés) és ebből kifolyólag nekem nem tűnik jó választásnak
2012. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

ja igen, van egy zsidó ismerősöm, aki szerint a Lauderbe a full hülyék járnak :)


előző voltam

2012. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
egyik ismerősöm most végzett és most külföldön tanul egyetemen.
2012. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két ismerősömtől van infóm, egyikőjük már elvégezte, külföldön jár egyetemre, és nem „full hülye”. :)

A másikójuk még alsós, a szülei szerint nagyon jó választás volt tőlük a suli, mert igazán gyerekközpontú, kooperatív módszerrel oktatnak, figyelnek a gyerekekre, jó a hangulat. Azalapján, amit hallottam róla, erősen felmerült bennem, hogy oda kellett volna íratni a gyerekemet, mert a „sima” suli, ahová jár borzalmas, embertelen gépezet.

Ja, és nem csak zsidók járnak oda.


Arról, amit az első hozzászóló írt, hogy nem nevel a suli a „való világra”, azt gondolom, nem arra kell nevelni a gyerekeket nulla éves koruktól, hogy a világ szar, szokd meg fiam, te is legyél tahóparaszt, hanem normális értékrendre, mert a jövőt ők fogják alakítani, rajtuk is múlik, milyen lesz az emberek hangulata. Nekem sokkal szimpatikusabb lenne, ha minden gyereket elfogadóvá, a társadalomban élni képes, egészséges önbecsüléssel bíró emberré nevelnénk, mint ha arra, hogy „vannak Pistikék, akik anyagyilkosok lesznek, te is tanulj meg fiam bánni a rugós bicskával”.

2012. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Úgy értettem a dolgot, hogy a srác akit ismerek bekerült egyetemre és nem volt számára kiszámítható a követelmény. Ennek kapcsán gyakran összeveszett a tanárokkal. Én nem azt mondtam, hogy az a sulival a baj hogy szemléletet ad, hanem az hogy például ez a srác nem volt arra felkészülve, hogy hogyan élje túl, hogy a világ full hülye. Egyébként valóban van egy viszolygásom az egyházi iskoláktól, mert ahova én jártam az egy úgynevezett "elit" egyházi iskola volt, és a sznobságukon kívül összességében nullára értékelhető teljesítményt adtak azokban a vonatkozásokban, amit egy iskolától elvárnánk. A bánásmód meg mínuszakármennyi
2012. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

(a 4. vagyok újra)

Rendben, értem, amit írsz, ilyen véleményt az én ismerőseim nem mondtak a suliról. Nekem az elmeséléseik alapján éppen ellentétesnek tűnt a Lauder a katolikus, református stb. egyházi sulikhoz viszonyítva, mert az olyanba járó ismerőseim (vagy csak akik elmentek megnézni a gyereküknek) mind azt mondták, nagyon kemény szigor van, és tekintélyelvű és kőkeményen teljesítményorientált nevelés, a gyerekek igényeit, lelkét nem veszik számításba (nyilván a lélek alatt a gyermeki lélek igényeire gondolok most, nem arra, hogy megtanítsák nekik, hogy „vezethet a mennybe az úrjuk”). Szóval nekem sokkal elfogadóbb iskolának tűnik a Lauder, mint a többi keresztény gyülekezet sulija.

De hangsúlyozom, ezek az én ismerőseimtől szerzett infók, lehet, hogy másnak másképp jön le.

2012. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze „vezethet a mennybe az útjuk” - at akartam írni, bár az új sem rossz. :)
2012. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2012. okt. 25. 07:42
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
nem, a katolikus iskolákban nincs szigor meg teljesítményizé. Hanem ott nincs semmi. Kallódás van, és nem törődnek semmivel. A legnagyobb bűn, amit egy katolikus iskolában elkövethetsz, hogy megpróbálod valakivel megbeszélni a problémádat. A katolikusok bevételszerzésre használják az iskolákat és a presztízzsel próbálják eltakarni, hogy nem szolgáltatnak semmit. (természetesen fizetősek az iskolák)
2012. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Remek a Lauder!!! Ha külföldön szeretnél továbbtanulni,tökéletes választás,és ha magyar egyetemen folytatnád a tanulmányokat,akkor is jól döntesz. Már ha nyílt napra bejössz,láthatod mennyire jó iskola. A gimnázium része szuper,és általános iskola 3.osztálya óta koptatom a padokat,jófejek a tanárok,imádom szinte az összeset. Viszont ha a reál dolgok felé mennél inkább akkor nem ajánlom. Bár a matekot nagyon jól megtanítják.:)
2013. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!