Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Agrár képzés? (Kérdésed túl...

Agrár képzés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés
Érdekel az agrár szak szinte minden formában. Megérné ilyen szakra menni továbbtanulni? Ha igen akkor hova és milyen szakra pontosan?

2012. okt. 23. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy hová mész, talán az ajánlatos ami hozzád viszonylag közel van. Amúgy nagyon jó a képzés a georgikonon. Én is ide járok, és nagyon szeretem. Messziről is járnak ide.

De választhatod Kaposvárt is, bár itt jobbára állattenyésztési területek vannak.

Van még ilyen jellegű képzés a Szent István Egyetemen is, a Nyugat Mo-i egyetem is, talán Debrecenben is stb.ezekről nem tudok. Talán annyit h a gödöllöi képzés nagyon erős.

A lényeg az h bármely szakot is választod agrárból olyat válassz amivel el tudsz helyezkedni, azaz utánanézel mi a helyzet a piacon.

Pl ha tudod h a környéketeken keresik a kertész mérnököket akkor válaszd azt. Pl nálunk egyáltalán nem keresnek kertészmérnököt.Agrármérnököket is ritkán.

A legtöbben akik ezt tanulják azért ezt választották mert már alapból ilyen a munkájuk, vagy a családjuk gazdálkodik és ott hasznát veszik.Vannak akik több hektár szőlőbirtokkal rendelkeznek és azért tanulnak kertészmérnöknek, vannak akik több száz hektár termőfölddel azok mezőgazdasági mérnöknek tanulnak....stb

Szóval szerintem agrárt céllal érdemes választani. Akkor viszont tényleg van értelme.


Persze nem a kedved akarom elvenni, csak fontold meg milyen szakot választasz annak függvényében milyen céljaid és kilátásaid vannak.

2012. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!