Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus Egyetemről mi a...

A Corvinus Egyetemről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.es és a Corvinuson gondolkozom.Nagyon nehéz oda bekerülni?Igazából Közgazdász szeretnék lenni azt hiszem.Vagy tudtok hasonló egyetemet mint a Corvinus csak nem ilyen erős és könnyebben be lehet jutni?:)

Válaszokat előre is köszi.:)


2012. okt. 25. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Magyarország legjobb egyeteme, ranglistákban mindig 1. az egyetemek közt összesítve tekintve.

Bekerülés/bentmaradás: Bekerülni sem nehéz már, mert gyakorlatilag csak költségtérítéses indul, ahová alacsonyak a pontok, kivétel 1-2 szakot. Bent maradni nem nehéz, csak tanulgatni kell.

2012. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xy333 válasza:

Corvinus jó suli, közgazdasági képzésekből még BGF-re érdemes menni. BGF-re könnyebb bekerülni, viszont jobban megszívatnak, sok a szórótárgy. Corvinuson fordítva, magasabbak a ponthatárok, de annyira nem szívatnak.


A szakmai színvonal és az elhelyezkedési esélyek nagyjából azonosak, statisztikailag a Corvinus vezet, de nem ezen fog múlni. Máshova viszont nem menj gazdasági képzésre.

2012. okt. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elég relatív, hogy melyik az ország legjobb egyeteme, mert amilyen statisztikákat csinálnak, azok alapján nem lehet ezt így kimondani, illetve kb. bármelyik sulit ki lehetne hozni legjobbnak, ahogy az érdek kívánja.. De mindegy, most nem is ez a kérdés.

Én is azt tudom róla, hogy bekerülni tényleg nehéz, de nem olyan nagyon durva mikor már ott vagy. A BGF szivatósabb, azt mondják. Én nem a Corvinusra járok, de több ismerősöm odajár, innen tudok infókat.

Vagy ha BA-ra nem oda vesznek fel, azt is lehet csinálni, hogy a BA-t máshol végzed, és MA-ra átmész, úgyis az MA-s diploma számít, és MA-ra már nem olyan durva a felvételi.

2012. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xy333 válasza:
Egyetértek, de az statisztikáktól függetlenül tény, hogy a Corvinusosokat és a BGF-eseket keresik a cégek.
2012. okt. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen átlag kell a Corvinusra?:D
2012. okt. 31. 02:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem átlag kell, hanem duplázni, 2 jó érettségi(90%+,legalább egy emelt) és plusz pontok (nyelvvizsga, versenyeredmények stb.), továbbá pénz a félévek finanszírozására.


Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:


[link]

2012. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!