Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irigységből mondanak rosszakat...

Irigységből mondanak rosszakat a Corvinus egyetemről, vagy tényleg komoly alapja van?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az első évet, a gazdálkodástudományi karon. Az emberektől kapok hideget, meleget is, ha megtudják, hova járok, sokan be is szólnak, hogy oda csak sznobok járnak, meg, hogy csak a híre jó, és, hogy könnyű iskola....nekem amúgy tetszik, tanulással meg tudom csinálni a vizsgákat, de azért annyira könnyűnek nem nevezném, bár nincs tapasztalatom más egyetemeken.


Azért gondolom, hogy az irigység beszél belőlük, mert sokszor azok szólnak be, akik kisebb fősulikra járnak, pl Kodolányi, ZsKF, hasonlók...meg persze a BMEsek, pedig a munkáltatók jobban megbecsülik a mi G-karunkat, és nehezebb bejutni is.


Köszi előre is a válaszokat!


2010. júl. 13. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez kétoldalú.

Aki elit helyre jár, az úgyis viselkedik, sok esetben ő nézi le a többit és fényezi saját magát -kivétel, ofc.

A másik oldalon meg ott vannak az irigyek, akik szidják a népszerű sulikat.

Én ebbe nem akarok belemenni, kissé primitívnek találom ezt az egészet.

Igazából munkakeresésnél a tapasztalat fog többet számítani...

2010. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

áhh...magamtól direkt nem beszélgetek erről senkivel már, mert mindenki csak oszt. Ha megkérdezik, hova járok, csak annyit mondok, hogy a Közgázra, úgy vettem észre, hogy ez kevésbé ingerli az embereket, ahogy meghallják a Corvinus szót 80%uk pofákat ág rám, azok is, akiknek előtte szemmel láthatóan semmi bajuk nem volt velem.

Tényleg vannak sznobok, de én nem vagyok az, rossz, hogy miattuk ilyen furcsán viselkednek mások velem is....

2010. júl. 13. 18:00
 3/14 anonim ***** válasza:

nem szabad általánosítani, de akivel eddig találkoztam corvinusról mint beképzelt bunkó sznob paraszt volt.

(mondjuk a bme-sek nagy része is ilyen...)

2010. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mivel az egyik leghiresebb suli, teljesen egyértelmű, hogy az irigyság beszél belőlük.

Én jártam ide is és a BME-re is, mindkettő a legjobb és legnehezebb a amga műfajában és ezt a munkáltatók is tudják, igy ezek a diplomák jelentenek is nekik valamit, az itt emlitett főiskolákkal ellentétben...

2010. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

18:06 najó, de akkor hova járnak a jófejek? mert az ELTEről is azt hallani, h elvontak és beképzeltek pedig onnan is sok embert nagyon szeretek...gyanús volt, hogy csak a nívós sulikról hallani ilyeneket


18:09 köszi a megerősítést, amúgy én is a munkaadók miatt választottam ezt, nem az itt tanulók miatt,

de lassan kezdem nevetségesnek érezni, hogy mások szerint ez szégyelleni való

2010. júl. 13. 18:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Kodolányi, hehe... :-DDDD Nyugi, te vagy jó helyen.
2010. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Miért nincs a BME-n őszi szünet? ... Mert közben elvégeznék a Corvinus-t.
2010. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
18:56 heheh, nem rossz, bár már ősrégi, amennyire tom :D mielőtt még félreértené vki, a viccekkel semmi gondom ;)
2010. júl. 13. 19:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyik ilyen iskolával sincs bajom, viszont az elszállt emberekkel akad nem kevés. Többnyire a Corvinus és a BME az a hely, ahova vagy azok az emberek kerülnek be, akik éjjel nappal tanultak, magoltak már középiskolában is (lásd 450-et nyaldosó ponthatárok) vagy apuci kicsi fiai és lányai, akik zsebből kifizetik félévente a tandíjat, és még akkor is megsimogatják gyermekeik buksiját, tesznek alájuk egy autót, ha már az alsó kredit határt sikerült teljesíteni...

Én mesterképzésre szándékozom majd BME-re menni, arról is hallottam jót is rosszat is, de nem érdekel! Engem az érdekel, hogy megfelelő szaktudást szerezzek és olyan munkahelyem legyen, amit majd szeretek is csinálni!

2010. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de azt megkérdezhetem, hogy mennyi a tanulmányi ösztöndíj?
2010. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!