Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem segíteni? Kérlek.!

Tudnátok nekem segíteni? Kérlek.!

Figyelt kérdés

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek !


Tehát az a problémám, hogy egyszerűen nem tudom elviselni a mostani iskolámat ( Szakközépiskola ). A tanárok zsarnoksága, a diákok emberi butaságának netovábbját.

Egy ember kitalál egy- két pletykát egy osztálytársamról én pedig megvédtem őt. Szeptember óta pedig az a céljuk az osztálytársaimnak, hogy kikészítsenek, nagyon durva eszközökkel.. Tehát már- már a sírást alig bírom visszatartani órán a sok megaláztatás miatt, a jegyeim leromlottak.. bejárni nincs kedvem, pedig én igazán szerettem tanulni, voltak álmaim, céljaim..de így.

Egyik opció lenne, hogy szóljak egy tanárnak vagy igazgatónak. Na de, pont az az ember a kedvence, aki ezt az egészet elkezdte velem, teljesen felesleges lenne, sőt utána csak jobban rám szállnának. ( ezen kívül még van egy nyomós okom az iskolaváltásra de azt nem írnám le. )

Tehát a B) opcióm az iskolaváltás. Már megbeszéltem a szüleimmel, ők is beleegyeztek és egyetértettek velem.

Az az igazság, hogy már 9. évközepétől elkezdődött ez az egész, így a jegyeimen már akkor meglátszott ez az egész.

Az átlagom kb. 3-3,2 között mozog. Volt egy 2esem töriből.

A többi nagyrészt 3as, 1-2db 4, 1db 5.

A 8. osztályos csak 4-5ös volt.

A 10-es jegyeim eddig nem olyan rosszak, 4-5ös, igyekeztem ráhajtani, hátha számít valamit az átvételkor.

Magától értetődő, hogy ilyen átlaggal egy erős, sőt még egy közepes színvonalú iskolába nem vennének át, sajnos.

Így hát egy gyengébb színvonalút keresek. Szóba jött a Giorgio Perlasca, Than Károly.. Az elsőt felhívtuk és azt mondták, hogy szünet után a bizonyítványom másolatával be kell majd menni és az igazgató eldönti.. A másodiknál pedig, hogy majd szünet után hívjuk fel az igazgatót, addig nem tudnak mit mondani.


Lehet menekülésnek hívni, amit csinálok.. mindenkinek a szíve joga, de őszintén mondom, hogy nem kívánnám senkinek, hogy nap- mint nap azt éljék át, amit én..

Nem túlzom el, bár túlzás lenne az egész..


Szeretnélek megkérni titeket, hogy adjatok tanácsokat, hogy esetleg melyik budapesti iskolába tudnának átvenni.

( Szakiskola nem jöhet szóba, mert szeretnék érettségit, csak Szakközépiskola..esetleg Gimnázium, bár az már a erősebb színvonalhoz tartozik szerintem )

És, aki esetleg ismerné a Giorgio-t, vagy a Than-t..az leírná-e a véleményét, hogy szerinte átvesznek-e?


sajnálom, hogy ilyen sokat írtam.. köszönöm, aki elolvassa.. és tanácsot ad. Sorsdöntő lehet..


16/L



2012. okt. 28. 08:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg az Arany János Általános Iskola és Gimnázium?
2012. okt. 28. 08:43
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia,én pécsi vagyok,és még gyerek,de ezek alapján, amit írtál, csak azt tudom tanácsolni,hogy válts sulit. Ezekrőla sulikról nem sokat tudok,de utána tudsz nézni a neten,vagy az iskolák hivatalos honlapján...és nagyon sajnálom,hogy azért szekálnak téged,mert megvédted a barátodat. Igazából nincs is joguk,és ha az a gyerek,aki téged bánt, az ig. kedvence,akkor sem dönthet elfogultan, mert egyértelműen neked van igazad,hisz te vagy az 'áldozat',szóval mindenképp a te pártodat kéne,hogy fogja,ha pedig nem,akkor nem alkalmas,arra,hogy igazgató legyen.12/L
2012. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az igazgató elfogult, sajnos. De köszönöm a válaszod. :)

További válaszokat várok.

2012. okt. 28. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Osztom az előző hozzászóló véleményét.Nem vagyok már tini.33 leszek.Van tapasztalatom,mert több suliba is megfordultam.Ismerem a dörgéseket és az embertípusokat.Nekem is volt hasonló esetem.Velem alapból gorombán bánt mindenki a tanárok is.Máshol nem volt jellemző.Abba a suliba nagyon meghúztam magam pedig nem jellemző rám.Szerintem alapból rossz lehet a sulidba a légkör.Gondolom nem annyira emberségesek a tanárok és ezt átragasztják a diákokra.Ha óriási mértékű a kivételezés akkor gondok lehetnek az iskolával is.Ezt én tapasztaltam.Bizonyos viselkedést az egyik diáknál elnéznek a másiknál nem.Akinek elnézik az kihasználja!!!Gondolom!!Mindenhol van valamennyi kivételezés csak a mértéke nem mindegy mekkora.
2012. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Különben is,ahol zsarnokság van,ott zsarnokság van!!!Sajnos ez igaz.Általános igazság.Nem akarok okoskodni,mert nem vagyok már tini de ezt megfigyeltem a valóságba.
2012. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem vagyok pécsi. engem érdekelne a másik indok, priviben elküldöd?
2012. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!