Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus János Két Tanítási...

Xantus János Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Gyakorló Gimnázium: kérlek, írjatok pár infót! Milyenek az osztályközösségek, mennyire szeretitek a sulit, érdemes-e oda jelentkezni, valamint milyen a diákélet ott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok nyolcadikos, és nagyon de nagyon szeretnék bekerülni a Xantusba. Jó lenne megtudni, hogy az ott tanulók miként vélekednek róla.

Előre is köszönöm!


2012. febr. 2. 17:27
1 2
 1/19 anonim válasza:

Szia, én tizedikes vagyok a Xántusban, egy álmom vált valóra mikor bekerültem, és azóta sem változott a véleményem, hogy a világ legjobb iskolája: a diákok, a sok offenzív pletyka ellenére, nagyon rendesek, jók az osztályközösségek, a tanárok is nagyjából mind jófejek :DD Az oktatás színvonala magas, a nyelvoktatás pedig egyenesen kiváló,csak ajánlani tudom!


Peti

2012. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok 13.-os. Az iskola színvonala nem látványosan de azért romlik, és a vezetőség is kezd igencsak diktatórikus lenni (pl. az új igazgató már nem engedi rárakatni a 2 éve elhunyt alapító igazgatót a végzős tablókra hatalomféltési okokból).

Vannak igen jó tanárok, de sajnos akad néhány botrányosan rossz is. Ha az utóbbikat fogod ki sajnos elég rosszul fognak telni a diákéveid. Az osztályközösségek nem rosszak, habár elég sok a pénzes gyerek, szóval nem szabad hagyni magad. Nyelvoktatás szempontjából mindenképp megéri ide jönni. Kb 0 nyelvtudással jöttem ide és most elég jól beszélem az angolt, és alapszinten a 2. nyelvet, de ez inkább az én lustaságomon múlt, egy kis szorgalommal simán le lehet tenni a középfokút is a 2. nyelvből, az angollal meg soha sem lesz a jövőben problémád ha ide jössz mert a sima nyelvi órákon kívül (ez kilencedikben HETI 18 angol) a törit és a földrajzot is angolul tanulod majd. Az idegenforgalmi rész jóval nehezebb mint a gimnáziumi mert ott pluszba jönnek az ifo-s órák a simákra ez igen gyakran 8-9 akár 10. órával jár a gimnáziumi átlag 5-6-7. órához képest. Én szerettem ide járni, eleinte nehéz volt, de megtaláltam a közösségem és egy kicsit életre is nevelt mert a jövőben is lesznek nehezen kezelhető emberek így kicsit gyakoroltam :) ja amúgy vannak jó sportolási lehetőségek, elég jó a softball, a kézi és a kosárlabda csapat, röplabda órák is vannak. Nincs összehasonlítási alapom de a felszereltség szerintem igen magas színvonalú (majdnem minden teremben projector, e-board) habár van ami nincs kihasználva (pl e-board, nyelvi labor). Vannak cserediák programok is, én is részt vettem 1-ben és életem egyik legjobb élménye volt :) Bocsi ha sokat írtam, remélem sikerül bekerülnöd, látom a folyosón hogy most folynak a szóbelik :) Ha érdekel még valami írj nyugodtam privit :)

2012. márc. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek,sokat segítettetek!:)
2012. márc. 11. 21:34
 4/19 anonim válasza:
Én a középhaladó gimis angol részében a 38. vagyok és 32-őt vesznek fel! mennyi esélyem van?? A Ifó kezdő angolos csoportnál pedig a 46. és 30-at vesznek fel! és itt mennyi esélyem van? köszi előre is a választ :)
2012. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 pancitarkinca válasza:
Hello! Én 7- es vok és nagyon szeretnék bekerülni a xantus- ba.Nekem egy kérdésem lenne az igaz hogy fizetős? Olyat is hallottam hogy nem minden fizetős. Nem tom eldönteni, hogy mit válasszak de nagyon szeretném a xantust de attól tartok ez csak akkor jöhet össze ha nem fizetős.
2012. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sajnos fizetős mindegyik rész, azt hiszem 60.000 Ft. félévente, de nem vagyok benne biztos. A honlapjukon keress rá, ott biztosan fent van.
2012. júl. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok!:) osztálytól függetlenül fizetős, 60.000 de vannak ösztöndíj lehetőségek (5000/10.000 ft). én csak most fogok odamenni, de sok ismerősöm van ott, már az évfolyamunk is elég összeszokott, most lesz a gólyatábor (nagyonnagyon várom!) és szerintem jó lesz a közösség. nagyon örülök hogy felvettek:) bár ez nem volt kérdéses, jól tanultam, és azért annyira nem nehéz bekerülni, ha nem vesznek fel bármilyen volt a felvételid pótfelvételire besétálst és hopp, felvettek. sok sikert:)
2012. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
jujj holnap indulunk GT-be :)) szerintem, ha jól tanulsz akkor bent vagy :)
2012. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Engem is felvettek, éééés...holnap gólyatábor!:D
2012. aug. 28. 15:26
 10/19 anonim ***** válasza:
Kik vagytok?:DDDDD benne vagytok a xantus2012ben?:D mert engem is felvettek es HOLNAP GOLYA<3
2012. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!